Blog o perfumach. W oparach popkultury.

O perfumach „Gwiazd” słów kilka.

Dlaczego tak często piszę o perfumach celebrytów?

 • Lubię je. Mam w kolekcji wiele flakoników, które sygnowane są nazwiskami gwiazd i jestem z nich bardzo zadowolona. Niektóre z nich zajmują wysokie miejsca w moim rankingu.
 • W jakiś sposób łączy się to z moją pierwszą miłością – muzyką. Jestem dzieckiem popkultury, uwielbiam śledzić poczynania moich ulubionych artystów. A że akurat dwie divy, które ubóstwiam (Mariah Carey i Christina Aguilera) mają swoje linie zapachów – to dla mnie tylko kolejny powód do radości. Zawsze w jakiś sposób je wspieram, kupując ich zapach. Oprócz płyt i dvd mogę kolekcjonować też perfumy.
 • Perfumy celebrytów są stosunkowo tanie. Dzięki temu mogę je kupić, mogę kupić kilka flakoników, zamiast jednego. Co w tym złego?
 • Ich marketing jest dla mnie wiarygodny. Wierzę że Rihanna pachnie jak tiramisu, a Madonna jak kadzidło. Za to patrząc na reklamę Elie Saab nie jestem przekonana, że modelka pasuje do perfum, bo nie wiem nic o pani Rubik. 

Rozumiem że nie każdy musi być do tego tematu nastawiony jak ja. Ale są pewne argumenty przeciw, których nie rozumiem.

1. Perfumy gwiazd są „beznadziejne”
Dlaczego niektórzy z góry zakładają, że perfumy piosenkarki, której nie lubią muszą być złe? Nie jestem zwolenniczką Madonny i Rihanny, ale wiedziałam, że ich perfumy będą spektakularne.
Ludzie często nie doceniają samego faktu, że perfumy gwiazd nie muszą być złe. Są tworzone przez osoby, które tworzą również dla drogich, ekskluzywnych marek. Różnica jest taka, że dostają za to mniej pieniędzy i zapach ma być skierowany ku młodszej widowni. Jednak nie powstrzymało to perfum Madonny, Rihanny czy Beyonce (Heat & Heat Midnight) od bycia naprawdę wyjątkowymi.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że znaczna część perfum celebrytów to porażka. Wiem, bo testuję, a nie oceniam z góry.

2. Perfumy te nie mają związku z osobą, która je promuje.
Owszem, pewnie i tak w wielu przypadkach jest. Ale nikt mi nie powie, że Madonna nie zarządzała procesem tworzenia jej zapachu, bo to jest naprawdę nieprawdopodobne.
Zazwyczaj bazuje się na wizerunku gwiazdy, jej widowni i pod to twórca perfum poszukuje różnych aromatów. Naprawdę nie chciałabym, żeby ktoś wpuścił Jessicę Simpson do pracowni i powiedział „stwórz swój zapach!”, bo na pewno nie wyszedłby z tego Fancy, ale raczej Disaster.

Mówiąc perfumy „celebrytów” używam pewnego krzywdzącego uproszczenia. Bo kim właściwie jest celebryta? Ktoś znany, czy ktoś znany z tego, że jest znany? W naszym kraju jest to raczej osoba znana tylko z wybryków, a nie twórczości. Można by było  więc podzielić perfumy na zapachy artystów (piosenkarek:np Britney Spears, Beyonce, aktorek: np Jen Aniston) i celebrytów, np:  Paris Hilton i Kim Kardashian. Nawet stosując taki podział, ktoś może mi zarzucić, że Britney nie jest artystką, a Paris jest bardzo zdolną i twórczą osobą, więc sobie to daruję. Perfumy gwiazd i celebrytów niech będą tym samym, a każdy niech sobie oceni sam, co o kim myśli.

Piszę o zapachach gwiazd, bo uważam, że mało się o nich mówi. A z niektórych wiadomości, które dostaję wynika, że chcecie żebym o nich pisała.

Tagi:

Podobne wpisy


 • żgadzam się, też lubię perfumy "gwiazd "
  i na prawdę niektóre są bardzo dobre 🙂 jedne lubię bardziej inne mniej ale każde staram się poznać , bo może się okazać że to będzie świetny zapach 🙂 Tak było w przypadku perfum Lady Gagi , przypuszczano że będą to wstrętne i śmierdzące , krążyły wręcz niestworzone opowieści na temat ich nut zapachowych ,a okazały się jak dla mnie całkiem udaną kompozycją .
  Wydaje mi się że perfumy celebrytów ogólnie się podobają , nie podobają się tylko osoby którymi są sygnowane 🙂

  • Może to iść w dwie strony 😉 Np nie lubię Rihanny, ale uwielbiam Reb'l Fleur i lubię Christinę a nie lubię Secret Potion 😉

 • Ankasska

  Ja jestem, zdecydowanie zwolenniczką "zapachów Celebrytów". Na pierwszym miejscu mam zapachy Avril Lavigne, a na drugim… jakby się tak zastanowić to chyba Christine 😉
  Zgadzam się w pełni z Twoimi słowami. Avril nieraz podkreślała, że uwielbia pachnieć tak jak ona to sobie wymyśliła i cieszy się że ludzie wokół też mogą tak pachnieć. Jakoś nie chce mi się wierzyć by artyści nie mieli żadnego wpływu na perfumy sygnowane swoim nazwiskiem.

  • Ja teraz miłuję mój tester Forbidden Rose 😉 Świetnie się sprawdza.

 • Z przykrością muszę stwierdzić, że kiedyś też myślałam, że perfumy gwiazd są gorsze niż np. Chanel, Lancome itp. Do czasu. 1.01.2011 roku dostałam na urodziny swoją pierwszą buteleczkę od gwiazdy – była to Rihanna i jej pierwszy zapach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zapach utrzymywał się na mnie dłużej niż niejedne markowe perfumy. I to właśnie wtedy zaczął się ten 'gwiazdorski' szał 😀 teraz mam 2 buteleczki Rihanny i 3 od Beyonce ( w przeciągu roku zostałam posiadaczką aż 5 butelek, szok! ) i na tym się z pewnością nie skończy :)) pozdrawiam ! 🙂

 • Wkradł się błąd do mojego komentarza! – powinno być 1.01.2012! :*

 • Ręcami, nogami i ustami się podpisuję pod tym co Ty napisałaś. Oczywiście jeśli można się dopisać 😛

  • Jak najbardziej 🙂 Podpisy mile widziane!

 • Pingback: Katy Perry – Purr | Edpholiczka – blog o perfumach()