Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Najbardziej przerażające flakony perfum

Flakon. Dla wielu osób najważniejszy jest właśnie jego wygląd. To często przez wygląd flakonu, czy korka decydujemy się na dany zapach. Sądzę, że to  gumowy kwiatek siedzący dla flakonie Loli zadecydował o jej sukcesie. Każdy chyba zna flakon perfum Fragile, Jean Paul Gaultier. Kobieta zamknięta w szklanej kuli wypełnionej perfumami… Marzenie! Szkoda tylko, że niedostępne.
Flakony mogą być piękne, brzydkie, pomysłowe, nieoryginalne. Zazwyczaj budzą jakieś emocje. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam te, które moim zdaniem są przerażające. Nie żebym się ich bała (no, może z wyjątkiem Katy Perry Purr i Meow), ale patrząc na nie, wyobrażam sobie bohaterów horrorów, którzy by nimi nie pogardzili.

Too Too & Too Too Pretty by Betsey Johnson

To są spódniczki too too w wersji Psycho. Te flakony kojarzą mi się z dziwnym, psychicznie chorym fetyszystą, który ‚lubi się przebierać’. Myślę, że spokojnie mogłyby znaleźć się na półce u psychopaty z Milczenia Owiec.

Nicki Minaj Pink Friday & Minajesty i wszystko limitowane
 

Uwzięłam się na biedną Nicki, wiem. Ale nie potrafię usprawiedliwić niczym tych okropnych flakonów. Złote twarze, włosy jak u przeterminowanej prostytutki… Eh! Jakby tego było mało, powstała MASA edycji limitowanych. Sami zobaczcie:

A to tylko część z nich.
Kiedy powiedzą stop?

Vigny Le Golliwogg

Ten przerażający flakon znalazłam na Fragrantice. W moim odczuciu jest nawet bardziej… rasistowski niż przerażający. Patrzę na niego i przypomina mi się Jądro ciemności Josepha Conrada. Brr!! Te perfumy pojawiły się w 1919 roku, i jak wiemy, wtedy czasy były trochę inne. Twórcy tłumaczyli się inspiracją Afryką, że niby wydźwięk miał być pozytywny. Ja tam widzę zupełnie co innego.

Anna Sui i kolekcja zapachów z serii Dolly Girl

Czy potrzebny jest komentarz?
Dolly Girls mogłyby być inspiracją dla (SPOILER ALERT!) Ice Truck Killera z serialu Dexter.

Katy Perry Purr & Meow

Katy i jej kiciusie. Przerażają mnie ich oczy. Zaglądają do mojej duszy i wiedzą o mnie wszystko. Nie powiem nic więcej!

Co odpadło?

Zastanawiałam się jeszcze nad Demeter Zombie, ale te flakony mnie bardziej bawią niż straszą. Być może to kwestia oswojenia z tematem? W końcu, oglądam The Walking Dead ;D
Wiele osób uważa czaszki Eda Hardy’ego i Police za przerażające. Dla mnie są po prostu brzydkie.

foto1 via clipartbest.com
foto2 via fragrantica.com 
foto3 via fanpop.com
foto4 via idolator.com
foto5 via papermag.com
foto6 via mypinkfriday.com
foto7 via fragrantica.com
foto8 via pandorasssbox.blogspot.com  
foto9 via moviebuffgal.blogspot.com 

Które flakony powinny się tutaj znaleźć według Was? 

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy


 • Anonimowy

  Minaj ma ohydne, kiczowate flakony. Dobrze, że się na nią uwzięłaś 😀 Natomiast kotów będę bronić :p Masz bardzo ciekawe, trafne skojarzenia 🙂

  M.ś.

  • Podejrzewam, że okazji będzie wiele, żeby jej jeszcze podokuczać 😉
   Dziękuję za komplement 😀

 • Nicki Minaj flakony są tak przerażające że bałabym się je trzymać na komodzie,,,kto jej to doradza?:(:(:( I żeby nie wiem jak piękną woń skrywały, wygląd flakonu działa jak falstart:(

  • Nie wiem kto doradza, ale jej fanom te flakony (podobno) odpowiadają. Jak widać, znalazły odbiorców 😉

 • Anonimowy

  Nicki Mintaj wygrywa! Szukając w necie innych ciekawych butelek ona zawsze znajdowała się w czołówce 😉
  Anna Sui i jej Dolly Girls są też tragiczne, a do jej "twarzowej" kolekcji dorzucam: Lanvin – Éclat d'Arpège Pretty Face

  Pozdr. Sam Pereska

  • Ha! Ostatnio myślałam o tym, czy nie kupić Pretty Face. Ale stwierdziłam, że ta buźka jest jednak mało zachęcająca 😉

 • Nicki Minaj wygrywa w rankingu,brzydkie i kiczowate flakony

  • To właśnie kicz jest tutaj najbardziej rażący. Ale złota twarz mnie przeraża 😉

 • Minaj mnie przeraża, butelki kojarzą mi się z takimi lalkami co jest tylko popiersie, maluje je się i czesze. Więc opcja dla mamy i córy. Tak poważnie to musi mieć fioła n a punkcie samej siebie, próbuję wyobraźić sobie inne gwiazdy w tej sytuacji, blee, koszmar.

  Too Too i Too Too Pretty ( beznadziejne nazwy) Skojarzyło mi się z motywem "Chemii śmierci" tam coś było że zabójca kazał ofiarze ubierać jakaś brudną sukienkę chyba ślubną i tańczyć . Taka makabra.

  • Inne gwiazdy mają chyba jednak lepszy gust, no i na pewno nie popadły w tak głębokie samouwielbienie jak Minaj 😉
   Cieszę się, że nie tylko ja mam takie odczucia względem Too Too 😀
   A tego motywu nie znałam 😉

 • O części z nich nawet nie słyszałem. Świetny wpis. 🙂 Moim faworytem jest Vigny Le Golliwogg

  • Dziękuję 🙂
   Racja, przerażający jest ten Le Golliwogg. I pomyśleć, że to miało mile kojarzyć się dzieciom. No, na pewno nie czarnoskórym!

 • uwielbiam twój blog! 🙂

 • Mairaus I i Ostatnia

  Flakony Nicky masakra, Katy Perry moim zdaniem też. Ale jak dla mnie te Betsey Johnson idealnie oddają jej twórczość 🙂 W dobrym znaczeniu, po prostu od razu mi się z nią skojrzały. Vigny Le Golliwogg nawet nie skomentuje :]

 • Minaj ma okropne te flakony… idealne do jej okropnej muzyki 😀