Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Queen Latifah – Queen of Hearts

Queen Latifah – zawsze uśmiechnięta, mówiąc językiem młodzieży – wyswagowana. Patrzę na nią i wyobrażam sobie, że jej perfumy to ostre, sportowe świeżaki, ewentualnie zagrażające ludzkości przedawkowanie Clinique Happy. Jednak perfumy Queen okazują się być zupełnie inne. Pisałam już o jej pierwszym zapachu – Queen. Całkowicie poniosła mnie wizja podchmielonej Bette Davis. W przypadku drugich (i jak na razie – ostatnich) perfum Latifah jest równie mocno.

Otwarcie tego zapachu to siarczysty powiew bergamotki. Zdecydowanie jest to coś dla miłośników tej nuty. Jest ona tak ciężka i zawiesista, że ciężko jest nie kichnąć. Pojawia się ostra nuta zielona, zaraz za nią zaczyna migotać ciepły cynamon. Pojawiają się śliwki – już jest bezpiecznie.
Queen of Hearts ociepla się. Nie powiedziałabym jednak, że wkracza na bezpieczne terytorium, bowiem nutą dominującą w sercu tegoż pachnidła jest kadzidło.

Queen of Hearts utrzymana jest w mrocznym, zachowawczym, kościelnym klimacie, choć bardzo niemrawo wychodzi na wierzch jej cieplejszy, pogodny charakter. Pod kadzidłem kryje się cały stos młodej, brudnawej paczuli. W połączeniu z ambrą, która tutaj jest wyjątkowo wycofana i chłodna, mamy dostojną damulkę, która pomimo swojego uroku i osobowości preferuje grę pozorów i wywyższanie się nad innymi. Trudno ją zdobyć, jeszcze trudniej jest ją polubić.

To taka dziewczyna z dawnych czasów, która bardzo chce wyjść za mąż, ale nie śpieszy jej się z zaprezentowaniem siebie od jak najlepszej strony. Na mojej skórze Queen of Hearts to taka Dziedziczka.

Te perfumy są piękne i bogate, mają w sobie klasę i wyrafinowany smak. Utrzymują się długo na skórze (ok 7 godzin). Jednak mam wrażenie, że na mnie nie leżą zbyt dobrze. Coś odstaje, coś jest kanciaste.

Nie będzie miłości.
Tak jak w Dziedziczce (świetny film – polecam).

Tagi: , ,

Podobne wpisy


 • Nawet nie wiedziałam, że Queen Latifah ma swoje perfumy. 🙂
  Z bergamotką bardzo się lubię więc poczułam się zaciekawiona- gdzie je można powąchać ?

  • Niestety, tylko w Internecie 😛
   Buteleczki są bardzo tanie, a próbki można co jakis czas upolować na allegro 😉

 • Bardzo mnie ciekawią te perfumy jak i klasyczne Queen. Tylko nie wiem za które brać się najpierw 😉 Widziałam Queen w sklepie internetowym, Quenn of Hearts nie znalazłam 🙁

  • Queen jest o niebo lepsza 😉
   Queen of Hearts też się pojawia w sklepach, ale szybko znika 😉

 • Mairaus I i Ostatnia

  Zapach ładny, zupełnie jak recenzja. Ale u mnie jest bardzo przyskórny ;(

 • Mam i bardzo lubię na zimę, uważam, że są to jedne z lepszych perfum celebrytów, choć chyba czerwoną wersję wolę bardziej. Niemniej Queen Latifie mówię TAK

  • Też uważam, że są jednymi z lepszych 🙂
   Czerwona jest jednak lepsza 🙂