Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Najgorsze zdjęcia reklamowe perfum celebrytów/gwiazd

Od dawna marzyłam o tym, żeby napisać o tych najgorszych zdjęciach reklamowych perfum. Często patrząc na niektóre z nich, mam ochotę po prostu się śmiać. Nie z osób na zdjęciu, nie z perfum. Zabawne jest dla mnie to, jak spece od marketingu próbują rozgryźć psychikę konsumenta. Zastanawiają się co może nas zachwycić, zaniepokoić, podekscytować. Patrząc na niektóre ich pomysły, mam wrażenie, że mają o nas naprawdę złe zdanie 😉

Wybrane przeze mnie zdjęcia nie są ustawione w jakiejś szczególnej kolejności. Nie uważam, żeby numerowanie ich i przyklejanie łatki „najgorsza” lub „najlepsza z najgorszych” miało coś zmienić. Poza tym, te zdjęcia są tak fatalne, że miałabym problem z nadaniem temu jakiegoś porządku. Oczywiście proszę o podejście do tematu z poczuciem humoru 😉

Paris Hilton – Siren & Fairy Dust
Syrena. Po prostu syrena. Gdybyśmy nie potrafili sobie wyobrazić jak perfumy będą pachnieć… Mózg, który opracował tę rewolucyjną reklamę na pewno był z siebie dumny. Nie będę przecież ubierał Paris w zwiewne szaty, nie nadam jej morskiego looku, nie stworzę metafory. Niech czymś takim zajmuje się Dior i Guerlain. Ja będę przełomowy… Perfumy nazywają się Siren, więc Paris będzie…SYRENĄ! (+zszokowana mina z serialu brazylijskiego)
A tak już bez ironii… Czy nie wydaje Wam się, że Paris na tym zdjęciu to żeńska interpretacja „zmysłowości” w wydaniu Davida Hasselhoffa i Fabio? 😉 Dla młodszych czytelników załączam zdjęcie wyjaśniające:
Tak samo jest w przypadku Fairy Dust. Na zdjęciu widzimy wróżkę i pyłek. Oczywisty przekaz dla tych, którym nie chce się czytać nazwy perfum na plakacie. 😉

 

Britney Spears – Circus Fantasy

 

Dlaczego się czepiam tego zdjęcia? Niech fani Britney mi wybaczą, ale ono jest po prostu beznadziejne. Zauważcie, że dolne kończyny Britney są ułożone bardzo dziwacznie, nienaturalnie. Są jak łamigłówka. Przyglądałam się temu zdjęciu dość długo i zastanawiałam się gdzie która noga się zaczyna, gdzie zawija. Końca nie widać 😉 Moje dalsze problemy: włosny Brit zlewają się z tą żółtawą poduchą, Britney nie ma szyji – a to jest dla mnie niewybaczalne. Ten efekt zamazanego zdjęcia też im nie wyszedł. Miało być Gypsies, tramps & thieves jak u Cher (świetna piosenka, mój klasyk) i nie wyszło.

 

Kim Kardashian – Gold
Boobs! Boobs! Boobs!
Nic innego się nie liczy. Nie dość, że piersi Kim są tutaj tak wyeksponowane, to jeszcze w centrum i otulone złotem. Wow! Przeciętna amerykanka  ma sobie pomyśleć, że kupując te perfumy będzie taka ponętna. Nie sądzę, żeby wiele osób na to poszło. Ta reklama nie działa pozytywnie na opinię o samej Kim. Znana jest z tego, że lubi się odsłaniać i pokazywać. A ta reklama nie mówi nam nic innego. A szkoda.

 

Celine Dion – Chic
Zdjęcie miało być takie naturalne, spontaniczne. A dla mnie komunikat jest taki: „Ahh, jestem Celine, i akurat przyłapaliście mnie na tym, jak wsiadam do mojego prywatnego samolotu. hahaha, ależ ja jestem Chic!” 😉

 

Naomi Campbell – Cat Deluxe With Kisses
Ubolewam nad tym bardzo. Naomi Campbell jest na mojej czarnej liście. Oczywiście nie uważam, aby ta wymuszona poza  i mimika były jej twórczym pomysłem. Pewnie dostała szkic tego jak plakat będzie wyglądał i musiała się dopasować do maksimum swoich możliwości.
Nie uważam, aby zdjęcie reklamowe perfum musiało być high fashion, czy powinno być couture. Ale gdy widzę profesjonalną modelkę pozującą jak amatorka do katalogu z odzieżą wysyłkową, to mam prawo się zezłościć. Przecież to jest poza, mina i gestykulacja typowo katalogowa. Tego uczą w model 101. Nie rozumiem co to ma być. Jakieś całkowite nieporozumienie. Sytuację ratuje fakt, że to Naomii, i perfumy ewidentnie miały się wyprzedać przy okazji Walentynek.

 

Beyonce – Heat
Pewnie pakuję się w wielkie kłopoty krytykując Beyonce. Powiem szczerze, że jej nie lubię, nie rozumiem jej fenomenu. Dla mnie jest przeciętna. Za to Heat & Midnight Heat uważam za bardzo dobre zapachy. Ale gdybym nie znała Heat i miała się zdecydować na zakup po spojrzeniu na ten plakat… Nic by z tego nie wyszło. Beyonce ma tutaj tak niewyraźną minę, jej oczy nie mówią nic innego jak „jestem chora, zanieście mnie do łóżka”. Jej nogi są moim zdaniem rozchylone bardzo niekorzystnie. Dla mnie nie jest to seksowne. Raczej przychodzi mi na myśl defekujący piesek. Brutalne, ale prawdziwe. Beyonce – stać Cię na więcej! W sieci można znaleźć miliony fotek Bee, na których jest ponętna, seksowna i do tego z klasą. Ona potrafi!

 

Avril Lavigne – Black Star
Avril zaczęła wtedy eksperymentować z bardziej dziewczęcym lookiem i oto co z tego wyszło. Jest źle. Nogi są dziwnie wykręcone, mam wrażenie że na jej ślicznej buzi nie ma żadnej emocji, a tego co Avril robi z rękami kompletnie nie rozumiem. Te gwiazdy ją trochę rozwiały.

Nowa myśl: A może Avril brała udział w kastingu do Power Rangers/Kapitan Planeta – Hannah Montata Version? I to są zdjęcia z tych starań?

Justin Bieber – Someday
Domyślam się, że Justin musi być w centrum tego zdjęcia – bo inaczej zapach by się nie sprzedał… Ale dlaczego ta kobieta ukochana/prześladująca fanka szepcze coś do jego ucha? Wyobrażam sobie, że ona mu mówi coś w stylu: „Justynianie, bądź moim Jedynym, wiem że masz miliony opcji, ale ja jestem tą najgorętszą”, a Justin odpowiada: „someday”. Zupełnie nie jest zainteresowany tą dziewczyną.

 

Jennifer Lopez – Glowing
Nie powinnam narzekać. Jennifer jest piękną kobietą, o wspaniałych kształtach. Ale te jej zdjęcia robią się już nudne. Tak, wiemy że jesteś Jenny from the block, wiemy, że jesteś boska, chcesz sprzedać kolejne perfumy. NIE MA SPRAWY! Jennifer ma wielu fanów. Niektórzy lubią jej muzykę, inni perfumy, pewnie są i tacy co kochają jedno i drugie. J.Lo, nie musisz przypominać nam, że jesteś seksowna za każdym razem. Ciężko o tym zapomnieć.
Paris Hilton – Paris Hilton EDP
Znowu Paris. Nie wiem czemu, ale zwracam uwagę tylko na jej platfusa. I czy Wy też słyszycie ten aksamitny głos mówiący:
Drodzy Państwo, otwórzcie katalog hotelów Hilton na stronie 162, na zdjęciu widzimy piękną Paris, która prezentuje zapierające dech w piersiach wyjście na patio. ?
Mariah Carey – Forever
Kocham Mariah, ale muszę być szczera. To zdjęcie należy do najgorszych w jej karierze. Makijaż jest niewyraźny, zniekształca kształt buzi. Oczy są senne, jakby zapadnięte. Poza wygląda na bardzo niewygodną, niezręczną. Największym problemem jest dla mnie sparaliżowana szyja. Eh.
Mariah Carey – Lollipop Splash The Remix Collection
Mam wrażenie, że Mariah była zmęczona po całym dniu pracy i zasnęła na planie zdjęciowym. Zasnęła z otwartymi oczami. Ktoś z jej entourage podniósł jej rękę, przykleił do niej lizaka, i pstryk. Mariah wygląda sennie, nie ma w jej oczach energii. Perfumy Lollipop Splash mają trafić do wesołych, energicznych, młodych kobiet, nie do śpiących księżniczek. (Hm… choć to dosyć dobry pomysł! 🙂 )
Christina Aguilera – Inspire
Zazwyczaj zdjęcia reklamowe perfum Christiny są bezbłędne. Jednak w przypadku Inspire jest inaczej. Xtina jest połowicznie śpiącą nimfą, która podąża za bąbelkiem.Hasło reklamowe: Follow your inspiration. Nie wygląda mi to na szczery statement od Xtiny. Ona zawsze powtarza takie inspirujące zdania, ale jej postać jest wyraźna, seksowna, zdecydowana, zdeterminowana. Na tym zdjęciu nikogo nie zainspiruje. Tylko do tego żeby marzyć, śnić, ale nic z tym nie robić. Kolory, bąbelek, hasło… To wszystko mi przeszkadza i nie pasuje.
 
Snooki by Nicole Polizzi
Niektóre „gwiazdy” nie zasługują na sesję zdjęciową. Tak jest w przypadku Snooki. Zawołano ją na spotkanie i zrobiono jej zdjęcie z flakonem jej perfum. Do tego dodano bardzo prymitywne tło i kilka hasełek. I tak oto powstało zdjęcie „reklamowe”. Snooki nie potrzebuje ładnego ubrania, przyzwoitego makijażu i ładnej scenerii. Jej wielbiciele mogliby jej nie rozpoznać. Nie ma co ryzykować, w końcu do sprzedania są perfumy.
W przypadku drugich perfum Snooki, nie możemy zobaczyć nawet zdjęcia w takim wydaniu.(jeśli to się zmieni, to mam przeczucie, że to zdjęcie trafi na moją listę) 😉 Fanbase tej Pani musi cieszyć się byle czym. Dosłownie.

PS: Zestawienie Snooki z prawdziwymi gwiazdami jest niewybaczalne, ale nie mogłam sobie darować. Ona musiała pojawić się w zestawieniu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest poniżej poziomu wszystkich innych zdjęć  reklamowych razem wziętych.

Halle Berry – Closer
Zdjęcie reklamowe nie ma w sobie nic z oryginalności. Rozumiem, że zapach Closer jest stworzony dla kobiet,ale bliski męskiemu, stąd Halle jest ściśnięta przez mężczyznę. W połączeniu z nazwą perfum – to wszystko ma sens. Niestety, pomysł jest kopią zdjęcia Janet Jackson z 1993r, a realizacja bardzo marna. Okładka Rolling Stone, na której znajdowało się to zdjęcie Janet, jest do tej pory jedną z najpopularniejszych w historii. Zdjęcie było manifestem. „Interpretacja” Halle jest nieoryginalna, tchórzliwa. Sami zobaczcie.

 

 Nicki Minaj – Pink Friday
Kicz. Kicz. Kicz.
 
Mary J. Blige – My Life
Nikt  nie wie więcej o bólu, rozczarowaniu, goryczy, zdradzie, cierpieniu co Mary. Na każdym swoim albumie daje tego dowody w postaci wyzwoleńczych hymnów. Wiemy, że życie nie jest łatwe. Ale czy Mary reklamując perfumy musi tak cierpieć? Na zdjęciu reklamowym wygląda, jakby właśnie przeżyła niesamowitą traumę. Perfumy mają poprawiać humor, a nie dołować. Mary, trochę delikatności. Wyluzuj.
Nicki Minaj – Minajesty
Jej Królewska Mość Nicki Minaj wygląda jakby urwała się z castingu do filmu Tylera Perry’ego, gdyby ten nagle zechciał nakręcić film o Marii Antoninie w wersji 'ghetto’.
Nicki chce by traktować ją jak Królową, a wygląda jak upadła dama dworu, którą ktoś właśnie pozbawił godności.
Czy nie można było jej normalnie uczesać, dać mroczną czarną suknię i posadzić ją na tronie? Przecież ona jej mistrzynią robienia strasznych min. Mogłaby udawać kogoś kto budzi respekt. I na pewno wtedy zdjęcie miałoby więcej wspólnego z flakonem perfum. A tak to Nicki hasa sobie w dżungli, być może ucieka przed Tarzanem… W takim ensamble nie pomogą jej nawet najlepsze perfumy świata.
Zamierzam na bieżąco dodawać nowe reklamy do tego posta. Choć mam nadzieję, że nie będzie ich wiele. 😉

 

Tagi: , ,

Podobne wpisy