Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Moschino – Toujours Glamour EDT

Toujours Glamour to woda toaletowa marki Moschino z 2010 roku. Zapach miał być oparty na podstawie kompozycji Moschino Glamour. Ja tam wielkiego podobieństwa między tymi dwoma nie widzę, ale to dobrze. Każdy z nich prezentuje coś ciekawego. Jednak Toujours Glamour jest według mnie tym bardziej wyróżniającym się.

Nuty zapachowe:
Nuty głowy:  kardamon, liść fiołka, czerwona porzeczka
Nuty serca:  jaśmin, konwalia, migdał
Nuty bazy:  piżmo, benzoes, heliotrop

Toujours Glamour otwiera się liściem fiołka i jaśminem – te nuty są najbardziej wyczuwalne przez pierwsze minuty. Jednak bardzo szybko zapach przechodzi do konkretu – migdałów, benzoesu, zachowując przy tym liście fiołka jako głównego bohatera. Dzięki  liściom fiołka  Toujours Glamour nie przechodzi w słodycz. Pomimo obecności benzoesu kompozycja nie jest bardzo ciepła. Oczywiście – można wyczuć i kardamon i czerwoną porzeczkę, ale nie wnoszą one żadnego rewolucyjnego znaczenia dla kompozycji.

Niekiedy perfumy są tak specyficzne, że nie można odeprzeć nasuwających się olfaktorycznych skojarzeń. Dla mnie te perfumy są słodkie – ale na zimno. Może brzmi to dziwnie, ale nie mają nic wspólnego z migdałowym cukierkiem, watą cukrową, rosnącymi drożdżami. Jest to słodycz, która otula, ale nie ogrzewa.

Na pewno głównym skojarzeniem jest baby powder – i to wrażenie utrzymuje się tak długo jak Toujours Glamour na mojej skórze. Uwielbiam zapachy, które pachną pudrem kosmetycznym, cukierniczym – ale ten do pielęgnacji dziecięcej skóry ma w sobie coś wyjątkowego. Zawsze przypomina mi o dzieciństwie i o mojej malutkiej (wtedy) siostrze. Wspaniałe wspomnienia!

Oprócz pudru jest coś jeszcze. Krem Nivea.
Jeśli dla Ciebie to skojarzenie nie jest pozytywne – to pewnie ten zapach nie przypadnie Ci do gustu. Choć sama jestem zaskoczona tym jak ten zapach mi się spodobał – a dojrzewałam do niego prawie rok.

Toujours Glamour jest świetny na zimę, nie można odmówić mu wyjątkowego charakteru. Największą jego zaletą jest świetna trwałość – nawet do 8 godzin. Jak na wodę toaletową to naprawdę długo.

Zachęcam do testów.

Tagi: ,

Podobne wpisy