Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Mariah Carey – Lollipop Bling 'Mine Again’

Mine Again to woda perfumowana piosenkarki Mariah Carey z kolekcji Lollipop Bling. Cała kolekcja inspirowana jest cukierkami i słodyczami różnego rodzaju. Co kryje w sobie ten czerwony flakonik?

Mine Again to początkowo zapach lekko syntetycznej, czerwonej pomarańczy. Jest bardzo soczysty, świeży i kwaśny. Taki zalotny, wakacyjny zapach – mogłoby się wydawać.

Następne chwile z Mine Again to stopniowe przejście z świeżej, owocowej mieszanki dla nastolatek do zapachu dla kobiet nieco starszych. Pojawia się czekolada, wyjątkowo dusząca, bogata. Przypomina kakao w wersji klasycznej, bez żadnych słodzików. Do tej ciepłej, przytulnej nuty dołącza lekki aromat dojrzałej, lekko słodkawej maliny.

Gdy kakao i maliny na dobre zagościły na mojej skórze, zaczęły docierać do mnie również inne nuty, bardzo słodkie. Wata cukrowa i wanilia stanowią tło zapachu. Dzięki nim te perfumy rzeczywiście mogą przypominać dzieciństwo, beztroskie chwile. Spisują się bardzo dobrze, choć nie są powalające.

Mine Again jest zapachem bardzo ulotnym, po 4 godzinach nie ma po nim śladu. Używam go jesienią/zimą, zazwczaj wtedy kiedy jestem w domu i mam ochotę na słodki, ciepły zapach. Nie lubię nosić perfum w torebce, dlatego na wyjście jest to zapach za słaby. No chyba, że ktoś chce opuszczać bal w stylu Kopciuszka, to wtedy jak najbardziej 😉

„Who cares about a shoe? I need to reapply my perfume!”

Nuty zapachowe Mine Again:
Nuty głowy: czerwona porzeczka, czerwona pomarańcza, heliotrop
Nuty serca:  malina, czekolada, wata cukrowa, magnolia,
Nuty bazy: piżmo, fasola tonka, wanilia

Tagi: , ,

Podobne wpisy