Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Pytania czytelników: perfumy na wywiadówkę szkolną

Tym razem napisała do mnie Edyta, mama 12-letniej córki. Moim zadaniem było doradzenie jej perfum odpowiednich na wywiadówkę szkolną.

Oto list Edyty:

Kasiu,

Jestem 36-letnią mamą 12-latki. Moja córka chodzi do szkoły publicznej, ale uważanej za elitarną. Od niedawna próbuję zaistnieć w życiu jej klasy, próbuję nawiązywać kontakt z nauczycielami, znaleźć wspólny język z innymi matkami. Ze smutkiem obserwuję, że moje starania idą na marne. Inne matki są ode mnie o wiele zamożniejsze i czuję, że nie traktują mnie jako osobę, z którą trzeba się liczyć. A nauczycielki to mam wrażenie, że traktują mnie jak powietrze. Czasami sobie myślę, że gdybym sprawiała wrażenie osoby bardziej zadbanej to może sytuacja by się zmieniła. Może  bym się ośmieliła do wypowiedzi na wywiadówce, a córka zyskałaby jakieś koleżanki.
Ubieram się zgodnie z trendami, ale w sieciówkach, bo na więcej mnie nie stać. Być może perfumy byłyby jakimś uzupełnieniem mojego wizerunku?? Do tej pory nosiłam perfumy Duende, właściwie to kupuję je od lat. Chciałabym spróbować czegoś bardziej orientalnego i kwiatowego, trwałego. Nie kryję, że ważnym kryterium jest dla mnie cena. Nie chciałabym wydać na perfumy więcej niż 200zł (na warunki perfumerii internetowej). Proszę o spis kilku zapachów, a ja ich poszukam w perfumerii.
Edyta.

A to moja odpowiedź:

Droga Edyto,
Bardzo mi miło, że do mnie napisałaś. Wybrałam dla Ciebie kilka zapachów, które chciałabym Ci polecić. Przetestuj je, być może któryś z nich przypadnie Ci do gustu. Zadanie nie było łatwe, bo trudno dogodzić osobie, która jest wierna jednemu zapachowi i chce spróbować czegoś zupełnie innego.Wzięłam pod uwagę to, ile polecane przeze mnie zapachy kosztują w perfumeriach internetowych. Wybrałam zapachy, które są wyjątkowe, i można się dzięki nim wyróżniać w towarzystwie. Mają nuty kwiatowe i orientalne.

Moje propozycje:

  • Jasmin Noir, Bvlgari
  • Cheeky Alice, Vivienne Westwood

  • Prada Amber, Prada
  • Eden, Cacharel
  • Ultraviolet, Paco Rabanne
  • Roberto Cavalli EDP

– Chcecie wiedzieć który z zapachów przypadł Edycie do gustu? Może ktoś z Was zgadnie? 🙂

Tagi:

Podobne wpisy