Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Rachel Green z serialu Friends

 Czym mogłaby pachnieć Rachel Green z serialu Przyjaciele?
Rachel jest ikoną mody. Przez lata obserwowaliśmy jej poczynania w świecie mody oraz jej podejście do własnego wizerunku. „Zrobiła sobie” nos, zakupy uważa za najlepszą rozrywkę, chce wyglądać nieskazitelnie i nie zawaha się wymienić prezentu, który jej się nie podoba, nawet jeśli miałaby zrobić przykrość komuś bliskiemu. Z drugiej strony jest ciepłą, wrażliwą i wyrozumiałą osobą, którą warto mieć po swojej stronie w czasie kryzysu.

Rachel nigdy nie była moją ulubioną postacią z serialu. Numer 1 to dla mnie Ross, potem Chandler i Monika. Jednak zawsze przyglądałam się jej z wrażeniem, że jest to najmniej przejaskrawiona postać i ktoś taki mógłby naprawdę istnieć. Inną zaletą Rachel jest jej fascynacja światem mody oraz związana z tym kariera i ciekawy ubiór. Nie bez powodu to właśnie jej fryzura z początku serialu jest jedną z najczęściej powtarzanych w salonach fryzjerskich.

Rachel jest taką girl next door, która ma ambicje, chce się zmienić i coś osiągnąć. Przy okazji ma problemy, z którymi kobiety się spotykają. To pewnie dlatego jest tak lubiana – można się  nią utożsamiać. Tym bardziej zastanawiam się jak tak ambitna kobieta może pachnieć.

Moje propozycje dla Rachel to:
– Chanel Allure

Allure to perfumy, które koajrzą mi się z serdeczną, sympatyczną i uśmiechniętą osobą. A taka właśnie jest Rachel. Wanilia, cytryna i jaśmin łączą się tworząc fantastyczny, elegancki i słoneczny zapach.

– Gucci Envy 

Zapach jest klasyczny. Piękny w swojej prostocie a przy okazji ma coś co ciężko zdefiniować. Delikatne, lekko słodkie nuty idealnie sprawdziłyby się na Rachel. W składzie Envy znajdziemy m.in. hiacynta, konwalię, ananasa, jaśmin i bergamotkę. Poza tym nie mogę nie wspomnieć o odcinku kiedy Rachel miała rozmowę kwalifikacyjną na posadę w Gucci. Pamiętacie? 😉

– Prada Amber

Ciepły, elegancki zapach dla kobiety z klasą, a w jego składzie m.in. paczula, ambra, wanilia, benzoes. Kolejny klasyk, który kojarzy mi się z kobietą, która chce być w centrum uwagi, uwielbia być podziwiana i komplementowana. To Rachel opowiadająca o ślubie z Rossem. Welon wykonany przez niewidome zakonnice. Gołąb  umieszczający obrączkę na jej palcu. Stevie Wonder śpiewający Isn’t she lovely?

– Lauren, Ralph Lauren

Lauren to perfumy kobiety sukcesu, która ma ochotę odpocząć, założyć zwykłe ubrania i zrelaksować się z kieliszkiem wina w dłoni. Intensywne i świeże nuty zielone i kwiatowe sprawiają, że można ukoić zmysły po całym dniu pracy. A poza tym nie ukrywam, że w myśli mam tę scenę z serialu:Które perfumy według Was pasują do Rachel?

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy