Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Martha z filmu 'Kto się boi Virginii Wolf?’

Czym mogłaby pachnieć Martha z filmu Kto się boi Virginii Wolf?

Martha to najlepsza rola, jaka przytrafiła się Elizabeth Taylor. Nie dlatego, że dostała za nią drugiego Oscara. Po prostu wreszcie mogła pokazać swoje aktorskie możliwości.
Martha  to kobieta pozornie twarda, miła, sympatyczna. Wystarczy tylko, że na jej drodze pojawi się George – jej mąż, oraz alkohol i widzimy zupełnie inną osobę. Martha przemienia się w bezczelną, złośliwą i niestabilną kobietę. Elizabeth świetnie pokazała oblicze kobiety nieszczęśliwej, zrozpaczonej i (być może) złej. Takiej, której ludzie się obawiają, i wytykają ją palcami. Film Kto się boi Virginii Wolf? trzeba po prostu zobaczyć. To naprawdę jeden z najlepszych filmów obnażających ludzką psychikę. Dynamika między Taylor a Burtonem jest fantastyczna. Wiemy z resztą, że mieli okazję się dobrze poznać (byli małżeństwem).

Martha to kobieta, która znalazła jeden, idealny zapach i używa go niezmiennie. Moim zdaniem, w jej garderobie mógłby znaleźć się flakon Jolie Madame, Balmain. Jest tak charakterystyczny, piękny a przy tym niecodzienny, że doskonale współgra z Marthą. Nuty skóry, mchu, tytoniu, cywetu i liści fiołka zawarte w tych perfumach pasują do kobiety, która jest wyjątkowa ale niebezpieczna dla samej siebie.

foto1 www.hollywire.com
foto2 www.filmweb.pl
foto3 www.filmweb.pl
foto4 www.99perfume.com

Które perfumy dobralibyście do Marthy?
Znacie ten film?

Tagi: ,

Podobne wpisy