Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Jessica Simpson – Fancy

Karmelowa perła wśród perfum gwiazd.

Bardzo dokładnie przeszukuję i testuję perfumy sygnowane nazwiskami osób znanych. Przygotowuję zestawienie najlepszych zapachów z tej półki, i Fancy ma wielkie szanse na znalezienie się w nim.

Fancy pojawiły się w sprzedaży w 2008 roku i od tego czasu znajdują się w czołówce najpopularniejszych zapachów gwiazd. Przeszukałam masę kolekcji perfum na blogach, youtube, a także Fragrantice, i okazuje się, że sympatia do zapachów takich jak Fantasy Britney Spears czy Aquolina Pink Sugar idzie w parze z miłością do Fancy. Nie bez powodu. Zapachy te są bardzo słodkie, dusząco pudrowe i cukierkowe, a dominuje w nich wanilia. I o ile Fantasy mnie nie przekonało i poległo w testach globalnych, to Pink Sugar jest dla mnie cukrem absolutnym. Raczej nic go nie zdetronizuje.

Fancy nie jest zapachem cukru, raczej słodyczy.

Początkowo Fancy oferuje nam wyprawę do cukierni. Wyczuwam nadzienie pączka, takie dobre – z dzikiej róży. Pachnie lukrem, pudrem, wszystkim co słodkie i uzależniająco dobre. Wyobraźcie sobie dorodnego, pysznego pączka, który pozbawiony jest zapachu tłuszczu – to jest pierwsza minuta z Fancy. Swoisty appetizer.

Do głosu dochodzą pyszne, owoce, wylewająca soki gruszka, syropiasta morela i (o dziwo urocze!) czerwone jagody. To one odpowiadały za początkowe skojarzenie z dżemem, jednak po chwili każdy z owoców otrzymuje na skórze swoje miejsce do popisu, i gra osobny koncert. Co zadziwiające – wychodzi to naprawdę pięknie i sprawnie. Owoce są zbalansowane i eleganckie. Żadne z nich nie usiłuje przyćmić innego. Wspólnie tworzą wspaniałe, harmonijne trio.

Po około 15 minutach powracamy do bardziej cukierniczych klimatów. Delikatnie, powolutku wylewa się jedwabisty (?!) karmel, posypany cukrem pudrem. To naprawdę działa! Bardzo mocna słodycz jest postawiona na równoważni z gorzkimi, aromatycznymi migdałami.

Mniej więcej po 5 godzinach zapach przechodzi w bardziej ocieplony ton wanilii i ambry. Pobrzmiewają owoce, słychać echo karmelu. Jednak to pudrowa subtelność i ciepło ambry towarzyszą nam do samego końca. Trwałość tego zapachu jest rewelacyjna! Testowałam go przez kilka dni, bo sama nie mogłam w to uwierzyć. Utrzymuje się nawet do 12 godzin!

Oprócz wspaniałego zapachu, jego rozwoju i trwałości, Fancy oferuje dobrą projekcję. Osoba nosząca wyczuwa je przez cały czas ich obecności na skórze. Wyczuwalny jest również przez osoby oddalone nawet o kilka metrów (przez pierwsze 5 godzin). A masz Ci, sceptyku perfum gwiazd! Eat it!

Fancy jest słodziakiem, ale nie znajdziecie go w torebce Juicy Couture, a raczej Patrizia Pepe. Fancy kojarzy mi się z kobietą, która uwielbia spokój, harmonię, ludzi, dobrą zabawę. Nie wdaje się w niepotrzebne dyskusje i nie potępia wszystkich ludzi. Zawsze ma przy sobie pączka, drożdzówkę, czy batona. Nie objada się bez potrzeby, ale lubi pozwolić sobie na coś dobrego. Nie marnuje życia na stawianie sobie zakazów. Jej życie jest po prostu fantazyjne.

foto1 via australianperfumes.com; foto2 via promoceny.pl; foto3 via crushable.com

Tagi: , ,

Podobne wpisy