Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Najbardziej przerażające flakony perfum

Flakon. Dla wielu osób najważniejszy jest właśnie jego wygląd. To często przez wygląd flakonu, czy korka decydujemy się na dany zapach. Sądzę, że to  gumowy kwiatek siedzący dla flakonie Loli zadecydował o jej sukcesie. Każdy chyba zna flakon perfum Fragile, Jean Paul Gaultier. Kobieta zamknięta w szklanej kuli wypełnionej perfumami… Marzenie! Szkoda tylko, że niedostępne.
Flakony mogą być piękne, brzydkie, pomysłowe, nieoryginalne. Zazwyczaj budzą jakieś emocje. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam te, które moim zdaniem są przerażające. Nie żebym się ich bała (no, może z wyjątkiem Katy Perry Purr i Meow), ale patrząc na nie, wyobrażam sobie bohaterów horrorów, którzy by nimi nie pogardzili.

Too Too & Too Too Pretty by Betsey Johnson

To są spódniczki too too w wersji Psycho. Te flakony kojarzą mi się z dziwnym, psychicznie chorym fetyszystą, który 'lubi się przebierać’. Myślę, że spokojnie mogłyby znaleźć się na półce u psychopaty z Milczenia Owiec.

Nicki Minaj Pink Friday & Minajesty i wszystko limitowane
 

Uwzięłam się na biedną Nicki, wiem. Ale nie potrafię usprawiedliwić niczym tych okropnych flakonów. Złote twarze, włosy jak u przeterminowanej prostytutki… Eh! Jakby tego było mało, powstała MASA edycji limitowanych. Sami zobaczcie:

A to tylko część z nich.
Kiedy powiedzą stop?

Vigny Le Golliwogg

Ten przerażający flakon znalazłam na Fragrantice. W moim odczuciu jest nawet bardziej… rasistowski niż przerażający. Patrzę na niego i przypomina mi się Jądro ciemności Josepha Conrada. Brr!! Te perfumy pojawiły się w 1919 roku, i jak wiemy, wtedy czasy były trochę inne. Twórcy tłumaczyli się inspiracją Afryką, że niby wydźwięk miał być pozytywny. Ja tam widzę zupełnie co innego.

Anna Sui i kolekcja zapachów z serii Dolly Girl

Czy potrzebny jest komentarz?
Dolly Girls mogłyby być inspiracją dla (SPOILER ALERT!) Ice Truck Killera z serialu Dexter.

Katy Perry Purr & Meow

Katy i jej kiciusie. Przerażają mnie ich oczy. Zaglądają do mojej duszy i wiedzą o mnie wszystko. Nie powiem nic więcej!

Co odpadło?

Zastanawiałam się jeszcze nad Demeter Zombie, ale te flakony mnie bardziej bawią niż straszą. Być może to kwestia oswojenia z tematem? W końcu, oglądam The Walking Dead ;D
Wiele osób uważa czaszki Eda Hardy’ego i Police za przerażające. Dla mnie są po prostu brzydkie.

foto1 via clipartbest.com
foto2 via fragrantica.com 
foto3 via fanpop.com
foto4 via idolator.com
foto5 via papermag.com
foto6 via mypinkfriday.com
foto7 via fragrantica.com
foto8 via pandorasssbox.blogspot.com  
foto9 via moviebuffgal.blogspot.com 

Które flakony powinny się tutaj znaleźć według Was? 

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy