Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Kate McCallister z filmu 'Kevin sam w domu’


Świąteczny nastrój musi również pojawić się w tej serii wspisów. Kiedy próbowałam stworzyć koncepcję bohatera filmowego w perfumerii 'CHRISTMAS EDITION’, do głowy od razu wpadła mi Kate McCallister a.k.a. Mama Kevina. Dlaczego? Bardzo chciałabym wiedzieć, jakich perfum używała najbardziej zapominalska matka w historii kina świątecznego. Spoiler alert: należę do osób, które nie wyobrażają sobie świąt bez Kevina. Popkultura zwycięża.

Kate to kobieta dobrze zorganizowana (no, może nie idealnie), która żyje według świetnie napisanego przez siebie scenariusza. Wykonuje skomplikowane operacje logistyczne, by jej cała rodzinka była w stanie funkcjonować. Do momentu świąt – wtedy przychodzi przesilenie i jej system pada.

Jest kobietą elegancką, ciepłą, choć może wydawać się oschła i oziębła. Kocha swoje dzieci ponad wszystko, dlatego też chce wychować je najlepiej. Szczególnie Kevina, który sprawia najwięcej problemów.

Kate to kobieta, która zawsze używa perfum, ale nie ma w kolekcji więcej niż 2 flakony. Aplikowanie zapachu to dla niej rutyna. Odruchowo sięga po jeden z dwóch zapachów (jeden na dzień, drugi na wieczór), solidnie się psika i odkłada flakon, bez przyglądania mu się.
Czuję na niej kwiaty, szczególnie białe. Podoba jej się delikatny orient. Jednak chce pachnieć przede wszystkim klasycznie, elegancko i kobieco. Wybrałam dla niej dla dwa zapachy, postawiłam na Givenchy, tak jakoś ta marka pasuje mi do jej wizerunku.

Perfumy dla Mamy Kevina:

Zapachem na dzień jest dla niej Amarige. Ta przedziwnie piękna mieszanka wszystkiego co mocne (tuberoza, gardenia, ylang-ylang, mimoza, jaśmin…) dodaje jej siły i cierpliwości. Pasuje do każdego stroju i okazji. Wieczorową propozycją jest Organza, która może nie ma typowo nocnego charakteru, ale Kate często nie wychodzi z domu w celach towarzyskich, a jeśli już to robi – nie lubi przesadnie zwracać na siebie uwagi. Dlatego też przepiękna, delikatna gardenia w asyście wanilii, orzechów włoskich i gałki muszkatołowej będzie idealna. Piękna, klasyczna, ale stonowana.

foto 1 via spoileralert.eu; foto 2 via fragrantica.com; foto 3 via fanpop.com

Jakie perfumy Wy wybralibyście dla Kate McCallister?
Lubicie film „Kevin sam w domu”?
Czekam na Wasze odpowiedzi 🙂

Tagi: , ,

Podobne wpisy