Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Kathleen Kelly (Meg Ryan) w filmie 'Masz wiadomość’


W tym cyklu wpisów pojawiają się zazczywaj kobiety, które są bardzo jaskrawe (bo takie lubię najbardziej) i gdyby tak wyjąć je z filmu i wstawić w tłum innych niewiast – na pewno zdominowałyby nową konkurencję.
A dzisiaj zastanówmy się, jakie perfumy mogłaby nosić Kathleen z komedii romantycznej Masz wiadomość?

Meg Ryan większość swojej kariery spędziła w rolach mało wyrazistych kobiet, które poszukują miłości. Nie są wyjątkowo odważne, ani też seksowne. To takie typowe girls next door, które ładnie się uśmiechają, i dają się lubić jak mało kto.

Kathleen to kobieta, która pochłonięta jest prowadzeniem swojego biznesu, ale jej myśli często schodzą na temat miłości i poszukiwania Mr. Right. Przez przypadek zakochuje się w mężczyźnie, który jest zagrożeniem dla jej życia zawodowego…  może też sercowego?

Widzę Kathleen jako kobietę, która lubi pachnieć, ale nie poświęca zbyt  wiele czasu na wybór zapachów. Nasza bohaterka posiada 2, maksymalnie 3 flakony, zazwyczaj i tak sięga odruchowo po ten sam. Wydaje mi się, że pięknie leżą na niej romantyczne, kwiatowe klasyki. Delikatne nuty kwiatowe, trochę zieleni i szczypta pudru – tak wyobrażam sobie zapach dla Kathleen, która perfumuje dekolt i nadgarstki, czasami włosy.

Perfumy, które dla niej wybrałam:

Eclat d’Arpege, Lanvin – jeden z najpiękniejszych zapachów kwiatowych. Delikatny, romantyczny, świeży, bardzo wdzięczny. Nadaje się na właściwie każdą okazję. Również dla kobiety, która pracuje w księgarni i ma częsty kontakt z klientami.
Bvlgari Pour Femme to również zapach kwiatowy, tyle że w jego przypadku całkiem wyraziste nuty fiołka, róży, irysa i jaśminu zostały okraszone przepiękną, elegancką nutą pudrową. W tym zapachu Kathleen udaje się na ważne, wieczorowe wyjścia. A że w jej organizerze takie okazje pojawiają się rzadko – klasyczne Bvlgari stoi w szafce niemal nietknięte.
Chloe by Chloe to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych 'bukietów’ róż i piwonii ostatnich lat. Dla Kathleen byłby to wspaniały comfort scent, który dodawałby jej odwagi i podnosiłby ją na duchu.

Wydaje mi się, że tak właśnie mogłaby wyglądać kolekcja perfum głównej bohaterki Masz wiadomość. Rozważałam jeszcze kandydaturę Rose The One, Eternity i klasyczną Lacoste, ale stwierdziłam, że mają trochę więcej zmysłowości niż sama Kathleen.


Jakie perfumy wybralibyście dla Kathleen?
Podoba Wam się film Masz wiadomość?
Zapraszam do rozmowy 😉

foto 1 via:ryanjillian.wordpress.com ; foto 2 via huffingtonpost.com; foto 3 via fragrantica.com

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy