Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Cruella de Vil (Cruella de Mon) z filmu '101 dalmatyńczyków’


Ah! Wspaniała Cruella de Vil. Zawsze byłam fanką Disneyowskiej wersji i z przyjemnością oglądałam filmy z Glenn Close. O ile preferuję animowaną Cruellę, to łatwiej dobrać mi perfumy do tej granej przez genialną Glenn Close.

Cruella de Vil (w polskiej wersji – de Mon) to kobieta bez serca, wyrozumiałości, pozbawiona empatii, po prostu – beznadziejnie okrutna (cruel – z angielskiego 'okrutna’). Całą jej nikczemność napędza chęć pokrywania swojego ciała futrami z przeróżnych zwierzaków, a w szczególności uroczych, bezbronnych* piesków – dalmatyńczyków.

Co było dalej? Myślę, że wiecie. Jeśli nie, odsyłam do oglądnięcia tego filmu.

Cruella pachnie dymem papierosów, lakierem do włosów, futrami, pudrem… Pewnie też i dobrą whisky (co nie zostało wyeksponowane w filmie z oczywistych względów;). Jakie perfumy bym do niej dobrała?

Perfumy z kolekcji Cruelli de Vil:

Sądzę, że Cruella to kobieta, która uwielbia dobre, ciężkie i zawiesiste pachnidła. Jeśli jakieś się jej spodoba – kupuje od razu 5 flakonów. Jedna aplikacja to dla niej około 10 psiknięć. Lubi wydawać pieniądze na dobre pachnidła, ale zadowolenie jej powonienia nie jest rzeczą łatwą. Wchodzi do perfumerii i wszystkie konsultantki uciekają na zaplecze i chowają się pod ladę. Cruella sama wybiera swoje zapachy, a każda dobra rada budzi w niej nieopisaną złość.

W kolekcji Cruelli nie może zabraknąć zwierzęcego (a jakże!) Bandit od Roberta Piguet. Innym zapachem, którym Cruella rytualnie się oblewa jest: zmysłowa Habanita (skóra, wanilia, heliotrop), której używa podczas tzw. dobrego dnia. Cabochard to zapach, który sprawia, że jej serce zaczyna bić szybciej… Tytoń, skóra, mech dębowy, aldehydy… Jej futra przesiąknięte są tym dziełem marki Gres.

Kolejnymi perfumami, które Cruella ubóstwia są Knowing od Estee Lauder. Bo jak tu nie kochać tego wilgotnego mchu dębowego w asyście soczystych aldehydów, paczuli, cywetu i arsenału przypraw? Pani de Mon do snu oprócz satynowej koszuli z futrzanym kołnierzem zakłada również Lipstick Rose (Frederik Malle). Podczas swojego snu – kiedy to snuje swoje złowrogie wizje – chce pachnieć nieco subtelniej. Dlaczego więc nie pachnieć jak oldschoolowy makijaż? Te perfumy są genialne, ale noszą je prawdziwe miłośniczki nut kosmetycznych. Lipstick Rose pachnie jak kosmetyki, które wyjmujemy z szuflady babci. Nie są przeterminowane, ani zepsute. Jednak pachną bardzo staroświecko. I Cruelli to odpowiada.
W kolekcji naszej bohaterki nie może zabraknąć Aromatics Elixir (marki Clinique). To zapach bardzo ciężki, zawiesisty… A tyle się w nim dzieje, że trzeba mieć naprawdę wiele osobowości, by to udźwignąć. Mamy tutaj mech dębowy, aldehydy, paczulę, rumianek, wetiwer, korzeń irysa…Czego tutaj nie ma?!

Jak oceniacie moje wybory?
Jakich perfum używa Cruella de Mon?

* z moich obserwacji – dalmatyńczyki są takie tylko w tym filmie…

foto1 via:en.wikipedia.org; foto 2 via fragrantica.com; foto 3 via fanpop.com; foto 4 via fragrantica.com; foto 5 via conexionmoda.com

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy