Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Zestawienie: Flankery zamknięte w najpiękniejszych flakonach.

Można powiedzieć, że wielkiego pola do popisu w tej kwestii nie ma. Flanker jest zazwyczaj w tym samym flakonie co zapach filarowy i różni się barwą, jakimiś szczegółami. Ale ile w tych szczegółów jest zabawy!

Oto 10. flankerów z najładniejszymi flakonami:

10. Kenzo – Flower Orijental – Przede wszystkim podoba mi się czarny kwiat – mak. Piękny pomysł, jeszcze lepsze wykonanie. Brawo.
9. Dior – Hypnotic Poison – Wiem, że niektórzy kłócą się, że Hypnotic Poison to nie flanker, bo pachnie zupełnie inaczej niż Poison. KAŻDE perfumy, które żerują na nazwie innych perfum to flanker. Nie ma znaczenia czy pachną podobnie. A jeśli mają czerowy flakon – wypadają zazwyczaj korzystnie.
8. Guerlain  – Shalimar Parfum Initial L’eau Si Sensuelle – Te perfumy mogłyby spokojnie dostać nagrodę za najgorszą nazwę. Tak długa i to całkowicie niepotrzebnie… No cóż. Pominę to. Ale ten śliczny matowy flakon, jakby z oprószony zamrożonym pudrem, a do tego ten uroczy dzyndzelek! Aż mam ochotę się do niego przytulić!
7. Dolce & Gabbana Pour Femme Intense – Kolor. Niby niewiele a jednak.
6. Jean Paul Gaultier Classique Intense – Uwielbiam flakony JPG i Classique jest moim ulubionym. Bardzo podoba mi się Edt i Edp, a te letnie edycje zazwyczaj ocierają się o granicę kiczu, którą ciężko zaakceptować. W przypadku Intense lepiej być nie może. Złoto i przepych!
5. Thierry Mugler Alien Essence Absolue – Lekka zmiana flakonu, dzięki czemu Alien wygląda mniej kosmicznie, a bardziej … kobieco. I ten złoty płyn, który znajduje się wewnątrz – po prostu marzenie.
4. Thierry Mugler Angel Eau Sucree – Nie jestem wielką fanką flakonu Angel. Gwiazdka – taki niby banał. Jednak kolorystyka Eau Sucree i ta jego brokatowatość czynią z niego największą diwę w rodzinie Angel.
3. Dior Miss Dior Le Parfum – Kokarda, nazwa Le Parfum, kolor płynu. Kocham, muszę mieć
2. Cartier La Panthere Eau Legere – Bardzo podoba mi się flakon klasycznej Le Panthere, a w wersji Eau Leger pantera jest jeszcze lepsza. Bardziej namacalna i wyzwolona ze szklanej kostki. Aż chce się ją dotykać.
1. Givenchy Organza Indecence – Pierwsze miejsce pewnie dlatego, że to zapach wycofany = utracony. Czy potrzebne są tutaj jakiekolwiek uzasadnienia?

Jakie są Wasze ulubione flakony flankerów?
Jestem bardzo ciekawa!

Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy