Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Escada – Joyful

Perfumy Escada Joyful kupisz w Perfumeria.pl!

Joyful. Racja! To był stan goszczący w moim sercu kiedy wreszcie przestałam te perfumy na sobie czuć.

Nie jestem typowym odbiorcą tego zapachu z kilku powodów.

Pierwszy jest oczywisty – nie sympatyzuję z świeżymi zapachami.
Drugi – nie znoszę akordów wodnistych, powietrznych…
Trzeci – nie toleruję melona w perfumach (oczywiście są wyjątki).
Czwarty – szczerze wierzę to, że magnolie zostają powołane do życia by mnie irytować.

Escada Joyful w wyjątkowo „dogodny” sposób potrafi spełnić wszystkie te wymogi. To taki świeżusi – milusi zapaszek, w którym wszystko pachnie nijako, jak letnia woda. Otwarcie jest dla mnie bardzo drażniące – okrutnie nudny, zamulający melon z kwaśnym mandarynkowym podszyciem obnaża to, co jeszcze bardziej słabe… Magnolie, magnolie rozśpiewane! Okropnie głośne i wściekłe, jakby obawiały się, że piwonie odbiorą im smyczek i skradną całe show. Nawet peonie zostały pozbawione jakiegokolwiek uroku – trudno powiedzieć, żeby miały szansę wyłonić się z tego wazonu wanilii, są zadeptane, głowami zanurzone w wodzie giną. Liście fiołka pachną wspaniale, prawda?

Nie tutaj, bo mam wrażenie, że od kiedy wyczuwam je w tym zapachu, to on jakoś niewytłumaczalnie irytuje mnie jeszcze bardziej. To takie matowe, szorstkie i pozbawione życia liście, które leżały niedaleko szkolnej kredy… I tak sobie przez trzy godziny trwam, myśląc o tym, że pachnę bardzo słabo i niewyraźnie. I mówiąc szczerze – jest mi z tym źle. Te perfumy nie są dla mnie, ja całkowicie bym w nich zniknęła, bo one mnie przygnębiają.

A reklama tych perfum jest taka piękna, bajkowa! Aż bym chciała wskoczyć na tę karuzelę i razem z Mirandą (czy tylko mnie ona przypomina Bożenkę z Klanu?) się powygłupiać. Uważam, że o wiele lepiej ta reklama pasowałaby do perfum Escada Absolutely Me, które pachną słodziutko, dziecinnie i radośnie. Wtedy można szaleć i być joyful.

W przypadku zapachu Escada Joyful powodów do radości nie znajduję. To nie jest moje wesołe miasteczko, ja z tej karuzeli zeskakuję (szybko, po zapach znika po 4 godzinach).

* post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy