Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Lancome – Poeme

Lancome - Poeme

To jeden z klasyków, który wyjątkowo łapie mnie za serce. Za każdym razem, kiedy go wyczuwam,  wydaje mi się, że słońce przytula mnie do siebie, wszyscy ludzie są mili i życzliwi i wszystko wydaje się łatwe. Ciepłe wspomnienia i pozytywna energia wypełniają mnie razem z pojawieniem się Poeme w moich nozdrzach… Pod warunkiem, że to nie ja jestem w te perfumy przyodziana. Latami zachwycałam się testerem Poeme w perfumeriach, wyłapywałam w tłumie kobiety, które tym zapachem się uraczyły, zdecydowanie zbyt długo przytulałam się na przywitanie do znajomych, które te perfumy uwielbiają… Cóż mogłoby w testach pójść nie tak?

Co skóra to inna historia, tak rzeczywiście jest. Bo o ile Poeme ogólnie to dla mnie słodki nektar w którym pływa mimoza i wanilia, w którym są szlachetne nuty kwiatowe i delikatne pudrowe muśnięcie… To  na mojej skórze wychodzi koszmar. Narcyzowa ekstravaganza podszyta mydłem. Nie mogę tego znieść, nie mogę. Niemal cały czas – przez 8 godzin – na mojej skórze trwa ten narcyzowy festiwal i jest on gorzki, agresywny i nieprzyjemny. Wanilii jest niewiele, a jaśmin jest taki szorstki, ylang jakby nabuzowane, ale matowe i szare… W bazie jest wreszcie dobrze, zapach jest wreszcie miły dla nosa i miło się go nosi. Tylko to w dalszym ciągu to nie jest TO!

To zdecydowanie nie są perfumy dla mnie. Z wielką chęcią spotkam się z kimś, na kim te perfumy pachną tak, jak pachnieć powinny. A ja powinnam dostać sądowy zakaz zbliżania się to tego pachnidła, co by mu reputacji nie psuć. Czuję po prostu wielkie rozczarowanie, bo wydawało mi się, że nadszedł czas, kiedy czuję się do tego zapachu dojrzała, taka „mamina” (bo on mi się z takim matczynym ciepłem kojarzy). Czas nie nadszedł,  być może mu się nie spieszy, albo nigdy nie zawita. W tej chwili mam minę jak obrażone dziecko, które ktoś postawił w kącie. Ale Wam przetestowanie tych perfum polecam gorąco. Jestem niezwykle ciekawa, czy tylko ja mam taki defekt, a wszyscy inni pachną z Poeme spektakularnie.

Jak jest u Was?

Perfumy Lancome Poeme możesz kupić w Perfumeria.pl

 * post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy