Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Perfumy na wiosnę – ulubieńcy na 2016 rok

perfumy na wiosnę edpholiczka

Co roku wybieram ulubieńców na wiosnę. Po kilku dniach zazwyczaj ich porzucam, szybko przenoszę się w zupełnie inne klimaty zapachowe. W tym roku jest inaczej, jak na razie. Poznanie się z Prada Infusion de Tubereuse zmieniło moje podejście. Lekkie perfumy kwiatowe wyjątkowo mi odpowiadają. Kolejnym krokiem musiało być kupienie od dawna upragnionych – Prada L’Eau Ambree i DKNY Pure. Łatwo i bezproblemowo się je nosi, w dodatku z wielką przyjemnością. Kolejnym zapachem, który ostatnio dobrze mi służy, to Luscious Pink Mariah Carey. Pytacie często, które z jej zapachów warto poznać. To właśnie ten zapach jest najbardziej uniwersalny. Pachnie rześko, słodkawo, ale bardzo kobieco – znajdziecie w nim między innymi nuty tiare, bellini, piwonii i bergamotki. To są zapachy, które wybieram najczęściej.

pure dkny edpholiczka

Mam jeszcze drugi zestaw, w którym przebieram, kiedy mam specjalny nastrój. Wśród nich znajduje się mój ukochany zapach od Rasasi – Kun Mukthalifan. Do noszenia go potrzebuję czuć się beztrosko – jak dziecko. Jest słodki, różowy, kremowy i uzależniający. Pachnie wiosną.

Perfumy Cartier zazwyczaj pachną bardzo elegancko i wiosennie. W mojej kolekcji mam Baiser Vole Essence de Parfum i La Panthere. Czy zabrzmi to dziwnie, jeśli powiem, że uwielbiam je na niedzielę? Reveal to zapach od którego nie mogę się odczepić. Gdybym wierzyła w sygnatury, to właśnie te perfumy byłyby blisko do zyskania tego tytułu.

perfumy na wiosnę cartier edpholiczka

Miewam nastroje na oblewanie się No. 5. Żałuję, że nie mam Eau Premiere, bo ono własnie jest lżejsze, bardziej świetliste. Przydałoby się również  Cristalle, ale Piątka Eau de Parfum służy mi bardzo dobrze.

Jakich zapachów mi brakuje?

Wymienionych wcześniej perfum od Chanel, może jeszcze przydałoby się Allure i Allure Sensuelle. Angel Sunessence, Cinema, wszystkie dobre Aqua Allegoria, Eau de Shalimar, Mad Madame, Narciso Poudree… Wymieniać dalej? 🙂

Jakich perfum używacie teraz najczęściej? Których zapachów brakuje w Waszych kolekcjach?

Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy