Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Diptyque – Eau Duelle Eau de Parfum

diptyque-eau-duelle-perfumy

Długo się wzbraniałam przed tym zapachem. Miałam odlewkę wersji EDT i choć byłam nią zachwycona, to gdzieś w obawie przed kolejnym wydatkiem posłałam ją w świat naiwnie wierząc, że ten zapach nie wróci. Powrócił jak bumerang, który przywalił mi prosto w nos ze zdwojoną siłą – Eau de Parfum. I już dłużej się nie wzbraniam – uwielbiam Eau Duelle i chcę je mieć w kolekcji. Po oczyszczeniu mojej kolekcji czuję, że chcę mieć w niej tylko to, co najlepsze i sądzę, że Eau Duelle do tej rodziny należy.

Eau Duelle EDP otwiera się dymną, nieco mroczną wanilią, taka ciemna chmurka ją otacza, ale przez ten cały dym i tak już dostrzegam moją ukochaną wanilię. Nie jest ciasteczkowa, wcale nie kojarzy mi się z żadnymi wypiekami, jest nieco wycofana, ale kremowa i idealnie słodka. Pachnie czarną herbatą, kardamonem i jałowcem, a jej ciepło musi pochodzić z bajecznej nuty elemi. W Eau Duelle znajdziecie zadymioną wanilię, która przemienia się w bardzo prostą woń wanilii, która może uwieść nawet sceptyków słodkich nut.

cute

Bo Eau Duelle jest nienachalna. Ona siedzi sobie przy skórze i pielęgnuje ją, ozdabia. Nie czeka na oklaski i moment, kiedy opadnie kurtyna. Ona godzinami potrafi się do człowieka przytulać, głaskać i pocieszać. Dodawać czegokolwiek dusza pragnie. Dla mnie to taki zapach ukojenia, bo nic tak nie koi zszarganych nerwów jak zapach jałowca, szczególnie tego w wanilii skąpanego. Szlachetna woń piżma i ambry idealnie komponuje się z tą wanilią i na mojej skórze urzymuje się do 8 godzin. W przypadku EDT jest słabiej, bo zapach znika po 6 godzinach. Eau Duelle toaletowa jest też mniej dymna, tylko przez chwilkę przyprawowa, o wiele bardziej skłonna jest przejść do słodyczy szybciej. Mam też wrażenie, że ta słodycz jest nieco (ale tak dosłownie odrobinkę!) mniej wytrawna. Co nie zmienia faktu, że nie obraziłabym się, gdybym miała obie wersje. Mogłabym każdego dnia budzić się i zasypiać w chmurce tego zapachu. Koniecznie go spróbujcie!

Perfumy Diptyque Eau Duelle możesz kupić w Perfumeria.pl

 * post sponsorowany

Tagi: , ,

Podobne wpisy