Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Thierry Mugler – Alien Eau Sublime

mugler alien eau sublime

Przyznam Wam, że najnowsza limitowana edycja perfum Alien mnie oczarowała. I żal mi trochę, że jest limitowana. I już mówię, dlaczego.

Miałam kilka „letnich” wariacji na temat Aliena i po początkowym zauroczeniu zawsze przychodziło znużenie. Bo takie ostre i drapiące, bez żadnego ciepełka były. A w Eau Sublime mamy słoneczko, kwiaty i kaszmeran. I jest lepiej niż dobrze.

W Alien Eau Sublime podoba mi się dość mocne otwarcie – mienią się tam białe kwiaty i cytrusy, które dodają zapachowi soczystości. Dzięki nim nie jest sucho i chłodno, jak to często z Alienem bywa. Modne ostatnio nuty „słoneczne” ocieplają nam chłodny jaśmin, a dzięki mandarynkom i pomarańczom jest rzeczywiście letnio i beztrosko. I jeśli szukasz lekkiej odmiany Alien, to pewnie Cię to ucieszy.

alien eau sublime mugler

Alien Eau Sublime czaruje słynnym jaśminem, ale tym razem poskromionym. Momentami pachnie kremowo i romantycznie (jak nie Alien!). Może to wina tiare, albo heliotropu. Ciężko mi stwierdzić, bo jaśmin miażdży wszystkie pozostałe kwiaty i nie dopuszcza ich do głosu.

Smutną wiadomością jest to, że nie ma on szalonej projekcji. Mam problem z odnalezieniem go na skórze po 5 godzinach od aplikacji, nikt go nie skomplementował. Mało tego – wiele osób nawet nie czuło, że coś na sobie mam, kiedy ja to czułam. A to nie jest dobry znak. 😉

Alien daje mi przyzwoite 4 godziny wakacyjnego jaśminu w cytrusach i słońcu skąpanego. W bazie czuję przede wszystkim matową i suchutką wetywerię z kaszmeranem. Połączenie co najmniej przyjemne. Potem już czuję tylko jakieś ślady, wspomnienia, ale nie wiem, czy to już nie złudzenia. Tak czy inaczej – mnie ta wersja bardzo odpowiada, łatwo i przyjemnie się ją nosi. Nie miałabym nic przeciwko, żeby został w ofercie na stałe. Jeśli macie chęć przetestować, to się spieszcie. Wszyscy wiemy, jak to z limitowanymi Muglerami bywa.

PS: Oddałabym wiele za likierowego Aliena. 😉

A jaka jest Wasza ulubiona odsłona perfum Alien? Testowaliście Eau Sublime?

Tagi: ,

Podobne wpisy