Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Jo Malone London – Wood Sage & Sea Salt

jo malone london wood sage sea salt edpholiczka opinie

Wood Sage & Sea Salt i jego obecność w mojej kolekcji to jakiś fenomen. W pewnym sensie można zaliczyć go do zapachów „morskich”. Jeśli mnie dobrze znacie, to wiecie, że takich nie znoszę i jakiekolwiek morskie akordy mnie denerwują. A tutaj jest coś ujmującego, czego dokładnie nie potrafię nazwać.

jo malone london wood sage sea salt perfumy

Wood Sage &  Sea Salt pachnie wypoczynkiem, spokojem, ukojeniem. Jest jak prawdziwe wakacje – kiedy porzucamy wszystkie swoje sprawy i odcinamy się od nich. Jesteśmy dla siebie i swoich bliskich, z naturą. Bez telefonów, nerwów i bólu głowy. Wood Sage to kompozycja bardzo prościutka, ale ujmująca. Pachnie tak naturalnie, że nie sposób jej nie polubić. Czuję wilgotne drewno, na którym ktoś położył skórkę od grejpfruta, a potem pobiegł do morza. Tam pojawia się zapach soli. Skóra ogrzewająca się w słońcu, otulona przez morską sól pachnie tak znajomo i przyjemnie. Spacer po lesie, zapach iglastych drzew, kojący aromat szałwii… Cudo!

jo malone london wood sage sea salt edpholiczka

Zapach jest oczywiście jednostajny i od razu wykłada wszystkie swoje karty. Mnie każda z tych kart się podoba. Czasami jednak nudzę się tak monotonnymi woniami. I choć nie jestem zachwycona ideą łączenia zapachów (bo jak już drogo płacimy za perfumy, to powinny sobie same dać radę, bez wspomagaczy), bo tym razem poszłam za radą Jo Malone i połączyłam te perfumy z Lime Basil & Mandarin. Nie pożałowałam. Wood Sage dostaje dzięki temu połączeniu życia, światła i przestrzenności, a w zamian daje z siebie słodycz. Hmm, właśnie! Nie wiem, co mi w Wood Sage pachnie tak słodko. Nie jestem w stanie tego rozgryźć. Może Wy mi pomożecie? 😉

Trwałość kombinacji to około 5-6 godzin, a w pojedynkę Wood Sage daje mi 2-3 godziny na skórze. 😉 Szałwi szału nie ma, ale nie potrafię się oprzeć.

Wy również tęsknicie za latem? 😉 Jakie zapachy przypominają Wam o wakacjach?

Tagi: ,

Podobne wpisy