Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Tocca – Cleopatra

Tocca_Cleopatra_Perfume_edpholiczka

Tocca to amerykańska marka perfum, która zachwyca pięknymi flakonami i korkami oraz pięknymi zapachami. Jestem fanką estetyki Tocca i cieszę się, że wreszcie można w Polsce kupić te zapachy (zaglądnijcie na Beauty Boutique).

Testowałam kilka kompozycji tej marki dobre kilka lat temu i polecałam Cleopatrę jako zapach dla Pani Młodej w zestawieniu (klik, klik!). Już wtedy byłam oczarowana tym zapachem. Co tak bardzo mnie w nim urzekło?

Piżmo. Długo szukałam swojego ulubionego delikatnego piżma, które nie będzie przesadnie „zwierzaczkowe” czy intensywne. Chciałam, aby ten zapach był przestrzenny, lekko cytrusowy. I właśnie Cleopatra taka jest. Dobra na co dzień, do latania po mieście, załatwiania spraw, do pracy. Wystarczająco szykowna, ale nieprzytłaczająca.

Zanim jednak piżmo, to na skórze musuje kwaskowata nutka grejpfruta i niedojrzałej czarnej porzeczki. Spod tych orzeźwiających nutek wyłania się piękny, czyściutki jaśmin – pozbawiony indolicznych niuansów. Kropelka soku z brzoskwini dla podkreślenia kobiecej sylwetki Cleopatry i już zapach prezentuje się nieco inaczej.

Jaśmin i cytrusy pięknie komponują się z piżmem. Tak jak pisałam wcześniej – jest to piżmo raczej czyste i subtelne (w klimacie Narciso Rodriguez for Her czy SJP Lovely) – idealne dla współczesnej władczyni.

Kleopatra kojarzy się nam z Egiptem i połączenie nazwy z zapachem jest pewnie takie, że w kompozycji pojawia się jaśmin z Egiptu (info z oficjalnej stronki Tocca! 😉 ). Czy więc Cleopatra według Tocca to współczesna królowa? Jeśli królowa ma masę rzeczy do załatwienia, a przy tym pięknie się prezentuje, to nie widzę przeszkód. 😉

Zapach ma średnią projekcję i jest całkiem trwały (ok 6 godzin na mojej skórze). Podoba mi się w nim to, że jest kobiecy, ale nie taki znowu poważny. Momentami trochę nawet „maminy”, przytulny, ale z drugiej strony nowocześnie dostojny. Intryguje mnie i właściwie każdego dnia odbieram go trochę inaczej. A może on jak kameleon – dostosowuje się do mnie? 😉 Polecam testy!

Znacie kompozycje marki Tocca? Macie ulubione?

Tagi: ,

Podobne wpisy