Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Lancome – La Vie est Belle L’Eau de Parfum Blanche

Lancome_La_vie_est_belle_blanche-edpholiczka

Kolejna wycieczka Lancome

Wiem, co wielu z Was myśli. Czy jest nam potrzebny kolejny flanker La Vie est Belle? Mieliśmy już edycje z kwiatem pomarańczy, orzechami, różą i masę innych. Dla mnie jednak odkrywanie nowych odsłon tej kreacji to zawsze ciekawe doświadczenie. Pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi przy poznawaniu klasycznego La Vie est Belle. Byłam przekonana, że te perfumy mówią coś ciekawego, że to nowa jakość, za którą pójdą inne domy perfumeryjne. Nie da się ukryć, że tak się stało. Ale dzisiaj mowa o Blanche.

Pudrowe irysy i piżmowa wstążka

Pierwsze psiknięcie tych perfum jest dosłownie magiczne. Z atomizera wylatuje pudrowa wróżka i czaruje kosmetyczne irysy, które pachną drogą pielęgnacją i pudrem. Zapach jest czysty i świeży, ale wiem, że tam będzie piżmo. Czuję piżmo pismo nosem. W La Vie est Belle musi być słodko, prawda? Irysy są w towarzystwie kwiatu pomarańczy i jaśminu, tworząc cudowny bukiet oflaktoryczny. Kwiaty Lancome zwykle okraszone są cukrem i różowym pieprzem. Pachną słodko i pikantnie. Malują się jako zalotne i zachęcające.

Przepysznie pudrowe białe piżmo przeplata się ze słodkimi nutami. Mam do czynienia z La Vie est Belle, a więc myśli biegną automatycznie do pralinek. Blanche jednak nie ma w sobie czekoladowych tonów. Tutaj bardziej czuję cukierki, a dokładniej najzwyklejsze landrynki. Zapach jest przejrzysty, lekki i radosny. Słodycz i piżmo iskrzą sobie wspólnie. Mam wrażenie, że takiego La Vie jeszcze nie było. Ten jest zdecydowanie lżejszy i skierowany do fanów kompozycji pudrowych.

Słodycz została przełamana wonią pudru, a dla mnie to plus, bo ostatnio wracam do mojej porzuconej już miłości do pudrowców. La Vie est Belle L’Eau de Parfum Blanche to taka elegantka, w idealnie skrojonym garniturze i na szpilkach. Nie jest jednak nieprzystępna, a każdy chce ją poznać. Czy każdy ją polubi? To już inna historia. 😉

Trwałość zapachu: na mojej skórze słaba, do 4h
Projekcja: średnia (wyczuwalna przez otoczenie, jeśli naciśnie się atomizer co najmniej 6 razy, bo po 2 psiknięciach raczej nie jest bestią)

Co myślicie o najnowszej edycji La Vie est Belle?

Tagi: ,

Podobne wpisy