Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Skąd brać próbki perfum?

Angel-thierry-mugler-skąd-brać-próbki-perfum


Do tej pory nie chciałam na ten temat pisać. Nie miałam nic przeciwko, po prostu wydawało mi się, że rozeznanie w tym temacie każdy posiada. Okazuje się, że żyłam w błędzie. Ostatnio dostaję masę wiadomości z pytaniem: a gdzie Ty zamawiasz próbki?
Mam kilka miejsc, w których kupuję próbki i zamierzam je w tym wpisie wymienić. Chciałam jednak zaznaczyć, że nie jest to żadnego rodzaju wpis sponsorowany. Nikt mi za to nie płaci, ja zwyczajnie chcę się z Wami podzielić swoimi ulubionymi miejscami. Od tej chwili na każde tego typu wiadomości będę miała odpowiedź w postaci linka i to wiele nam wszystkim ułatwi.

Skąd brać próbki? Oczywiście można je kupić, ale można też dostać je za darmo.

Próbki za darmo.

Dobrze wiemy, że „za darmo” to tylko pewne uproszczenie, bo w życiu przecież nie ma nic za darmo. Jak to?
– Możemy dostać je przy zakupach w perfumeriach stacjonarnych i internetowych.
W perfumeriach sieciowych dostajemy je przy kasie. Nie zawsze jednak dostajemy próbkę zapachu, a ja sama niejednokrotnie się upominałam o próbkę perfum. Pracownik perfumerii decyduje o tym, jaką próbkę dostaniemy, ale zawsze warto powiedzieć, czego sobie życzymy, nie zakładając, że na pewno nas nie posłucha. Konsultantki często wrzucają do moich zakupów jakieś makijażowe próbki – pewnie dlatego, że mój makijaż jest ograniczony. Może myślą, że pomogą. Intencje są pewnie dobre 😉
Sephora to miejsce w którym możemy dostać próbkę perfum (choć nie tylko) nawet jeśli nic nie kupujemy. Zdarza mi się z tego korzystać i wiem, że to działa. Nie obawiajcie się więc podchodzić do konsultantek i prosić. Oczywiście trzeba zachować umiar i nie życzyć sobie próbek dwudziestu zapachów. Taka fiolka, którą pracownik perfumerii odlewa na miejscu i własnoręcznie opisuje ma pojemność 1ml. Starcza na rozeznanie się, czy perfumy nam pasują czy nie.
Podczas zakupów w perfumeriach internetowych bywa różnie. Niektóre perfumerie praktykują dorzucanie przypadkowej próbki do każdego zamówienia, w innych możemy sobie wybrać (z tym, że wybór często jest ubogi) spośród kilku zapachów.
– Można wygrać je w konkursach
Próbki perfum często można wygrać w konkursach organizowanych przez blogerki albo perfumerie (warto przeszukać fanpejdże najpopularniejszych perfumerii).

To są opcje, kiedy poświęcamy swoje pieniądze (na zakupy) i czas (podczas udziału w konkursie), więc nie otrzymujemy tych próbek tak znowu za darmo, prawda?

Gdzie kupować próbki perfum?

– Perfumerie internetowe
Zamawiam próbki zazwyczaj podczas zakupów, korzystam głównie z tych trzech perfumerii:
perfumeria.pl
e-glamour.pl
iperfumy.pl

próbki-perfum-edpholiczkapróbki z perfumeria.pl

Perfumerie te posiadają w ofercie odlewki, które są idealne do pojedycznych testów, czasami dostępne są pojemności większe niż 2ml. W e-glamour i perfumeria.pl kupimy również próbki firmowe.

Jeśli chodzi o próbki perfum niszowych, to do tej pory zamawiałam je z:
lulua.pl
perfumeriaquality.pl

W najbliższym czasie zamierzam zamówić też małe co nieco z Galilu.pl, ale na liście nie podaję, bo jeszcze sama nie sprawdziłam.

– Allegro
Z tym Allegro to różnie bywa, wiem, że doświadczenia z zakupami perfum macie różne. Nie chcę polecać Wam kupoania perfum w tym miejscu, bo nie chcę później czuć się współodpowiedzialna za nieudane zakupy 😉 Mogę polecić Wam dwóch sprzedawców próbek, z usług których sama korzystałam i byłam zadowolona:
exhype
euphoria55

próbki-perfum-edpholiczka-kenzo-givenchypróbki kupione na Allegro

Gdzie Wy zamawiacie próbki?

Tagi: , ,

Podobne wpisy