Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Bohater filmowy w perfumerii: Satine z filmu Moulin Rouge

Które perfumy pasują do Satine z filmu Moulin Rouge?

Kto mnie zna to wie, że mam dwa ulubione filmy. Król Lew i Moulin Rouge. Niezmiennie, od wielu lat jestem im wierna i oglądałam je po sto razy.
Dzisiaj postanowiłam napisać o perfumach, które pasują do Satine, głównej bohaterki Moulin Rouge.
O samym filmie powiem krótko, bo trzeba go po prostu zobaczyć. Jest to musical wyreżyserowany przez Buza Luhrmana. Pokazuje Francję z 1900 roku i historię miłosną naczelnej kurtyzany z burdelu Moulin Rouge oraz Christiana – młodego pisarza oszołomionego hasłami postmodernizmu. Oczywiście nie jest pięknie, bo on jest biedny, a ona chce stać się aktorką. Potrzebuje więc sponsora. Opisałam to bardzo niezachęcająco, ale tak się historia ma. Jednak gra aktorska, muzyka, choreografia, kostiumy i wspaniała reżyseria sprawiają, że ta banalna historia potrafi wzruszyć i ciągle jeszcze być wciągająca.

Satine jest bardzo wrażliwą kobietą z zaburzonym systemem wartości. Jest ambitna, chce zmienić swoje życie, stać się prawdziwą aktorką. Aby spełnić swoje marzenia musi grać kusicielkę i udaje jej się to wspaniale. Właśnie do tego oblicza (hmm… jak to powiedzieć, żeby było poprawnie politycznie) scenicznego dobrałabym, mocne, ogoniaste, seksowne zapachy.
Na myśl przychodzą mi: Le Baiser Du Dragon Cartiera, Samsara Guerlain,  a nawet Kingdom Alexandra McQueena.

Drugie oblicze Satine, czyli wrażliwa, zakochana kobieta, która nie ma tak naprawdę kontroli nad swoim życiem zasługuje na bardziej delikatne, romantyczne perfumy. W dalszym ciągu kobiece i zmysłowe, ale nie takie, które niwelują wszystkie inne wonie.

Na myśli mam: Noa Cacharel, Ange ou Demon Givenchy, La Petite Robe Noire edt Guerlain.

A jakie są Wasze propozycje dla Satine?

Tagi:

Podobne wpisy


 • Również uwielbiam ten film. Jest piękny, wzruszający, ponadczasowy! Dlatego ja ubrałabym Satine w nieśmiertelne Chanel nr 5 🙂

  • Rzeczywiście, pasuje i to bardzo 🙂 Z resztą sama Nicole to już nr5 🙂

 • Film jest świetny, ale polecam także przepiękną książkę La Mure Pierre " Moulin Rouge: Powieść o życiu Henryka de Toulouse-Lautreca". Jest świetna!

  • Lautrec to bardzo ciekawa postać. Oglądałam kiedyś o nim film. Ten to miał życie.

 • Anonimowy

  Do Satine faktycznie pasuje Ange ou Demon ,nawet z nazwy ….moze byc seksi diabelkiem lub delikatna ,romantycznie zakochana aniol. A z samej nazwy Satine firmy Lalique tez moze jej by spasowaly …….

  • A może i by spasowały, racja 🙂