Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Czy warto kupować perfumy na prezent?


Opinie są podzielone. Wiele osób uważa, że kupowanie perfum na prezent nie jest dobrym pomysłem, bo bardzo trudno jest trafić w cudzy gust, albo jest to tak drogi prezent, że obdarowywana osoba będzie czuła się niezręcznie przyjmując taki podarunek.

Ja myślę, że perfum nie powinno się kupować na prezent jeśli:

1. Nie stać nas na to
2. Nie mamy pojęcia jakie perfumy lubi dana osoba (a przy tym brak nam chęci lub możliwości aby się tego dowiedzieć)
3. Osoba, której chcemy kupić prezent, nie lubi perfum
4. Wiemy, że danej osobie bardzo zależy na otrzymaniu czegoś innego

We wszystkich innych przypadkach – kupowanie perfum jest jak najbardziej mile widziane. 
Nie wiem dlaczego, ale perfumy jako prezent są szczególnie popularne w okresie bożonarodzeniowym. Wiele osób dostaje piękne zapachy pod choinkę, niektórzy kupują je dla siebie.

Dlaczego?

Jeśli Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam dobrze, wypełnione są pozytywną energią, ciepłem i śmiechem najbliższych – perfumy, które dostaniemy będą się nam z tym kojarzyć. Ja dokładnie pamiętam wszystkie perfumy, które dostałam pod choinkę. Niektóre z nich noszę tylko zimą, inne cały rok, kiedy tylko chcę przypomnieć sobie atmosferę świąt (mam świra na punkcie Bożego Narodzenia). Pamiętam od kogo je dostałam, w którym roku, jak byłam wtedy ubrana… To wszystko tworzy bardzo dobre wspomnienia, co znaczy, że będę chciała taki zapach mieć w kolekcji już zawsze. Sentymentalna ze mnie istota.

Jeśli kobieta (lub mężczyzna) kupuje sobie perfumy w grudniu, z założeniem , że będą one noszone podczas świąt, oznacza to, że musi to być bardzo szczególny okres. Nie mówię tutaj o perfumoholikach, którzy kupują sobie perfumy, żeby poprawić sobie humor (np. na zasadzie: Pani w piekarni źle na mnie spojrzała, kupię sobie nową flachę), ale o osobach, które kupują maksymalnie kilka flakonów rocznie. Znam też osobników, którzy kupują perfumy, żeby umilić sobie ten czas, który w ich rodzinnych domach wcale nie płynie tak błogo i radośnie, jak mogłoby się wydawać.

Każde usprawiedliwienie jest dobre.Perfumy mają w sobie największą moc – potrafią przywoływać wspomnienia, a przy tym – (zazwyczaj) pięknie pachną. Poczucie zapachu, który przypomina nam o pięknych chwilach jest bezcenne. I dlatego perfumy są – moim zdaniem – prezentem idealnym.

Owszem, przy kupowaniu perfum na prezent można popełnić błąd…
Może zdarzyć się tak, że kupiony przez nas zapach nie spodoba się.Jak tego uniknąć?
Odpowiedź już wkrótce na blogu. Szykuję wpis z mini poradnikiem 😉

Czy kupujecie perfumy na prezent?
Lubicie dostawać perfumy w prezencie? 😛

foto1 via .inspiringinterns.com; foto2 via sheknows.com

Tagi: , ,

Podobne wpisy