Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Prada – Candy L’Eau

Co dopiero pisałam o Candy, a już piszę o L’Eau. Postanowiłam iść za ciosem, choć z recenzją Candy Florale poczekam (jestem na ten zapach niebywale obrażona!), nie bójcie się, że zaszczuję Was cukierkami.

Nosząc ostatnio Candy zrozumiałam, że o ile całkowicie przekonuje mnie jej czar i uwielbiam z nią przebywać, to coś mnie  w niej nudzi. Brakuje jej pazurka, jakiejś niedoskonałości. Ona przypomina mi bardzo włosy Bree z Desperate Housewives (z pierwszych sezonów, zanim bohaterka skręciła w stronę ladacznic) – zawsze idealne i nienaganne. Do zanudzenia! Mam nadzieję, że wybaczycie mi porównanie perfum do fryzury. Tak jakoś nie dawało mi to spokoju i musiałam o tym napisać.

W Candy L’Eau jest coś więcej. Ona trochę traci na mocy – to nie jest taka karmelkowa słodycz na szpilkach. L’Eau ma w sobie jakiś pierwiastek, który pachnie mi jakby młodością i zalotnością, ale to w dalszym ciągu zapach elegancki, ułożony. Jak Prada to robi? Dlaczego Escada nie może się tego uczyć od konkurencji?

Jak nie ma być lżej i bardziej młodzieńczo, skoro Candy L’Eau otwiera się wspaniale cierpko – słodkimi cytrusami? One buzują lekko na skórze, i choć słabną z czasem, to przez długi czas jeszcze żyją i dodają L’Eau przysłowiowego kopa. Spod tej cytrynki wyskakuje karmel z groszkiem (sweet pea) i Candy dalej tańcuje, podskakuje i fika. Ogromnie mi się to podoba, to wielka odmiana po statycznej Candy. Po trzech godzinach jednak wdziera się na scenę karmel z benzoesem i piżmem i wtedy wyczuwam ducha podstawowej Candy. Czy narzekam? Nie, bo w L’Eau jest dalej jakaś iskierka i mimo, że nie jest wcale tak intensywna, to opowiada trochę więcej. Jest trochę lepszą artystką kabaretową. Naprawdę mnie bawi i bardzo sympatycznie otula. To idealna przyjaciółka na jesień. Polecam Wam testy!

source

To chyba pierwszy raz, kiedy L’Eau podoba mi się bardziej niż perfumy podstawowe!

Candy utrzymuje się na mojej skórze przez około 8 godzin, dość intensywnie pachnie przez 4 godziny, potem trzyma się raczej blisko skóry.

Perfumy Prada Candy L’Eau kupisz w Perfumeria.pl!

* post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy