Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Dior – Miss Dior Eau de Parfum

Dior miss dior edp edpoliczka a

 

Czas napisać o tym współczesnym klasyku. Zauważyłam, że wielu osobom się podoba, ale niektórzy w tych swoich zachwytach przesadzają, bo nie powiedziałabym na pewno, że to zapach genialny. Z kolei inni nie chcą się przyznać, że Miss Dior to perfumy dobre i marudzą, że nie ma ducha tej starej Miss z 1947 roku, że nie przypomina Miss Dior Cherie, którą wszyscy kochamy. Muszę tutaj zadać pytanie – a dlaczego miałaby przypominać Miss Dior Cherie? Prędzej zgodziłabym się z marudzeniem na brak podobieństwa do pierwszej Miss, w końcu to ta sama nazwa. Nie mniej jednak sama nie rozumiem, jak Dior mógł pozbawić siebie tak dobrego pachnidła jak Miss Dior Cherie. To był strzał w stopę i nie będę na pewno przyjmowała argumentu z regulacjami prawnymi, bo przecież wszystkie wonie można próbować odtworzyć za pomocą innych składników.

Miss Dior Eau de Parfum po prostu nie da się nie lubić. One mają w sobie wszystko, co jest obecnie modne i lubiane, w dobrych proporcjach. Wystarczająco wyrazistych, by się podobać, ale nie aż tak mocnych by kogoś odstraszyć. Perfumy te otwierają się piękną i słoneczną nutą cytrusową. Czuję w niej mandarynkę i bergamotkę, z tym, że dominuje ta pierwsza. Na tym etapie Miss jest taka „soczkowata”, flirciarska i zaczepna. Czuję, że chciałaby na wszystkich zrobić dobre wrażenie, a to nie zawsze jest dobry znak.

Z czasem soczki odparowują i czuję subtelny aromat jaśminowo – różany, w tle mamy delikatną i wyczesaną- jak wystawowy kucyk – paczulkę.
Nie jest to paczula jak w Jimmy Choo czy Angelu. Ona tutaj jest taka „szampanowa”, musująca, jasna i słoneczna. Przytulona do piżma, dzięki temu raczej spokojna.

Ten zapach jest dla mnie w ogóle bardzo ciepły i nie odpowiada mi w pochmurne dni. Jakoś tak przytłacza mnie wtedy i irytuje. Jemu należy dać szansę w piękny i jasny dzień, wtedy spisze się bardzo dobrze. Zapewni ładny i elegancki zapach, który można określić współczesnym szyprem. Mimo, że nie będzie na skórze fajerwerków, to utrzyma się na niej przez około 8 godzin i sprowadzi lawinę komplementów. Jak dla mnie – bardzo przyzwoicie.

miss dior eau de parfum edpholiczkaKompozycja autorstwa mojej córki 😉

Miss Dior to perfumy dobre i warto dać im szansę. Jeśli chodzi o zapachy szyprowe, to w mainstreamie będzie to chyba najpopularniejsza kompozycja. Ten, kto kocha szypr może nad tym płakać, ale ja myślę, że warto się z tym pachnidłem przejść na spacer i spróbować zrozumieć jego fenomen, bo sądzę, że to nie tylko dobra nazwa przesądziła o jego popularności.

A co Wy myślicie o tym zapachu?

Perfumy Miss Dior Eau de Parfum możesz kupić w Perfumeria.pl

 * post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy