Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Floraïku – One Umbrella For Two | recenzja perfum

floraiku_one_umbrella_for_two_recenzja_perfum

Moja miłość do perfum rozpoczęła się przez nuty owocowe – to one były dla mnie najbardziej kuszące, ekscytujące. Czasami zastanawiam się, jak to jest, że z całej palety, którą dysponują perfumiarze, to właśnie słodkie owoce sprawiały mi najwięcej radości. A potem wącham coś tak niesamowitego jak One Umbrella For Two i doskonale to pamiętam. I nie chcę pachnieć inaczej.

Co wyobraźnia podpowiada

Wyobrażam sobie woń ciepłych muffinek jagodowych, w których nie pożałowano żadnego składnika – ciepło maślanych wypieków i glutenowych smakołyków wprawia ślinianki w intensywny tryb pracy. Jakby tego było mało – jagody w One Umbrella For Two są dojrzałe i słodkie, jeszcze pulsujące od wysokiej temperatury wypiekania.

To są moje odczucia – bez spoglądania w informacje od producenta. Wyczytałam, że to czarna porzeczka dba tutaj o owocowy akord, a uzupełnia ją herbata Genmaicha. Cały koncept picia tej pysznej herbaty w towarzystwie wyśmienitego wypieku jest niezwykle kuszący. Od samego myślenia o tym robi mi się miło na sercu.

Zaskakujące rozwiązania

Te perfumy po aplikacji od razu uruchamiają tryb rozweselania – mają w sobie coś dobrego, wręcz serdecznego. Gdyby tak perfumy mogły człowieka przytulić i życzyć mu dobrze, to One Umbrella For Two na pewno miałoby wbudowaną tę opcję.

Zanurzam słodycze w herbacie, którą nazywa się również popcorn tea – Genmaicha to nic innego jak zielona herbata z prażonym ryżem, co daje ten popcornowy akcent. Trochę cyklamenu, białego piżma i ogromny uśmiech to recepta na szczęście.

Parametry i inspiracja

Zapach ma dobrą projekcję przez pierwsze 3 godziny od aplikacji. Zwraca na siebie uwagę, często jestem o niego pytana. Na mojej skórze utrzymuje się przez około 7-8 godzin. W tym czasie jest raczej prostolinijny, ale co jakiś czas mocniej wyczuwam herbatę, a potem ponownie owocowe słodkości.

Słodko, lekko. Choć nie lekkostrawnie, to tutaj niczego nie jest za dużo. Idealny taniec proporcji jest chyba znakiem rozpoznawczym marki Floraïku. Każdy ich zapach zainspirowany został wierszem haiku, gdzie płynność sylab jest kluczowa. Tutaj płynność nut zapachowych jest mistrzowska. Zapach jest prosty, ale nie oczywisty ani przewidywalny.

OUR EYES RAISE TO THE SKY
NO RAIN
ONE UMBRELLA FOR TWO

Podsumowanie

One Umbrella For Two to owoce dla dorosłych. Obok bogatej w jagody muffinki czuję wytrawną nutę herbaty – to mówi mi, że owoce są zrównoważone w możliwie najlepszy sposób. Dla miłośników owoców i herbaty to kompozycja do obowiązkowego sprawdzenia. Mój apetyt na pozostałe kompozycje tej marki właśnie urósł.

Tagi: , ,

Podobne wpisy