Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Balenciaga – Florabotanica

balenciaga-florabotanica

source

Niewiele mi brakuje by kliknąć flakony Florabotanici i Rosabotanici. Poodwykowy rozsądek sugeruje mi, by wybrać tylko jedną flaszkę i nie wiem w sumie, na którą się zdecydować. Obie są świetne. Skoro o Rosa już pisałam, bo czas na Flora. I może decyzja sama się podejmie, a przynajmniej tak naiwnie wierzę. 😉

Florabotanica to zapach dla eleganckiej luzaczki. Nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens, ale tak to widzę. W perfumach Balenciagi jest ten wyrafinowany i chłodny akord posadzkowy i nawet we Florabotanica dobrze go czuć. I w tym jest elegancja. Luzactwo czuję w chłodnym, ale subtelnym połączeniu mięty, róży, goździka, wetiweru i konopi. Zapach jest raczej jednostajny i spokojny, a sprawia, że czuję się zrelaksowana, spokojna i przechodzę w nieznany mi spokojny stan umysłu. Wyłączam moje wewnętrzne unagi (kto oglądał Friendsów, wie o czym mówię) i pozwalam sobie czuć się wygodnie w garniturowych spodniach i wysokich szpilkach, tak samo jak czułabym się w ulubionych jeansach i różowym t-shircie z chihuahuą.

Florabotanica otwiera się lekkim mentolowym akcentem, który przypomina mi o zapachu jakiejś ciekawej gumy do żucia, którą pamiętam z dawnych lat. Z czasem tej mięty jest więcej i pachnie bardziej ogródkowo, zielono. Idealnie pasuje jej towarzystwo konopi. Róża i goździk są o wiele ważniejsze w dalszym etapie rozwoju zapachu i momentami pachną pudrowo. Mistrzowsko! Potem pojawia się drzewny moment w postaci zasuszonej i statycznej wetiwerii. Z czasem na mojej skórze zostaje już tylko delikatny buziak od ambry, ale czuję, że do tego zapachu chcę wracać. Tak właśnie powinno się pachnieć w upalne dni. Ten zapach może idealnie chłodzić i koić.  Na mojej skórze utrzymuje się do 6 godzin.

Ehh, dalej nie wiem, czy zdecydować się na Rosę czy Florę. Może rzeczywiście trzeba wziąć obie?

PS: Nie znoszę Kristen Stewart i sądzę, że w ogóle nie pasuje do reklamy tych perfum. Zero osobowości i emocji – to od niej bije. A z tymi perfumami jest zupełnie inaczej.

Perfumy Balenciaga Florabotanica możesz kupić w Perfumeria.pl!

 * post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy