Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Guerlain – Aqua Allegoria Nerolia Bianca

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca edpholiczka 0

Uwielbiam większość zapachów z serii Aqua Allegoria. Uwodzą mnie swoją lekkością, naturalnością i niewymuszoną elegancją. Nie wszystkie mi się podobają (jak np. tegoroczna Pera Granita), ale większość z nich pachnie świetnie. Moje ulubione to Pamplelune i Lys Soleia. Do tych udanych edycji zaliczam również Nerolia Bianca.

Nerolia to bardzo nieskomplikowane połączenie neroli, petitgrain, kwiatu pomarańczy, gorzkiej pomarańczy i zwykłej pomarańczy. Mamy tutaj starcie nut gorzkich z kwaskiem i odrobiną słodyczy. Bianca pachnie tak zielono i czysto, że wręcz pobudza do życia. Nie ma nic lepszego niż poranny prysznic, filiżanka kawy i zaaplikowanie tego zapachu na skórę. Jak to orzeźwia!

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca edpholiczka s

Nuty kwiatowe pachną dość gorzko i momentami zapach wydaje się dość drętwy, pojawia się taka ciekawa papierowa nutka. Tak jakby zapach białej kartki papieru, z co dopiero otwartego opakowania. Dość często pojawia się on przy nieskomplikowanych zapachach  z dominującą nutą kwiatu pomarańczy czy irysa. Z czasem ta przyjemna drętwość znika i wyskakuje kropelka słodkiego soku z pomarańczy. Jednak w dalszym ciągu rządzi tutaj neroli i muszę przyznać, że pomimo tak wyraźnie kwiatowego charakteru tych perfum, czuję się w nich tak lekko i świeżo, że momentami nie potrafię sobie wyobrazić lepszego kompana na lato. Stworzony do zwiewnej białej sukienki, kapelusza i sandałów na koturnie!

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca edpholiczka

Nerolia nie jest zapachem ekspansywnym. Przez około pół godziny pachnie dość intensywnie (jak na warunki Aqua Allegoria), z czasem się wycisza i zamienia się w skinscent, a całkowicie znika po 4 godzinach. Przynajmniej ja mam problem z odnalezieniem go na skórze, bo według innych w dalszym ciągu pachnę. Musiałam więc przepsikać trochę do pustej próbki i noszę ją ze sobą, jeśli potrzebuję odświeżyć zapach.

Nerolia Bianca ma w sobie coś z Prada Infusion de Fleur d’Oranger, a także Yves Rocher Secret d’Essences Neroli. Bardzo ciekawe efekty daje łączenie tych zapachów. Wydawałoby się, że można przesadzić z neroli, ale zestawienie tych zapachów jest spektakularne! Wtedy możemy trochę dłużej cieszyć się zapachem na skórze. Z perfumami zawsze warto eksperymentować!

Perfumy Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca możesz kupić w Perfumeria.pl

 * post sponsorowany

Tagi: ,

Podobne wpisy