Blog o perfumach. W oparach popkultury.

Nadchodzą zmiany!

zmiany-na-blogu

Brrr!
Nie lubię narzekania, ale przyznaję, że już tej zimy mam dość. I nie chodzi już nawet o to, że jest zimno i pada śnieg (co jest bardzo mile widziane podczas świąt) . Okropnie przeszkadza mi to, że jest wiecznie ciemno i szaro. Krakowskie powietrze nie rozpieszcza i co chwilę ktoś choruje, kicha, kaszle i ja już nie mogę tego znieść. Cała ta szarość i mrok sprawia, że wcale nie mam ochoty na noszenie Aliena, Rose Calligraphy, Fancy, La Vie est Belle i innych… Czekałam tak długo by je nosić, a jak przyszło co do czego, to tęskni mi się za świeżymi zapachami (których nie lubię nosić nawet latem). I tak śni mi się DKNY Pure, Aqua Allegoria Lys Soleia, Pamplelune, Eau de Shalimar, a może coś tropikalnego… Ze mną tak jest zawsze!
I tak sobie popijam o kilka herbat dziennie za dużo i taka (jak na zdjęciu) lekko wymięta i nieumalowana rozmyślam.

Mamusiowe

Moja córka również nie jest odporna na tę wieczną szarość. W ciągu dnia nie chce się jej spać, bo nie może się wyszaleć na placu zabaw, czego pewnie by chciała. Jeśli tak jest, to mój czas na blogowanie znacznie się ogranicza. Do tej pory udaje mi się jakoś to wszystko pogodzić, ale pewnie za jakiś czas zostaną mi tylko wieczory. I z tym sobie poradzę! Były przecież czasy kiedy równocześnie prowadziłam bloga, kończyłam studia, pisałam magisterkę, pracowałam w szkole językowej i jeszcze byłam w samym środku ciąży. Teraz tym bardziej dam radę. Nie zamierzam więc straszyć, że wpisów będzie mniej, tylko alarmuję, że tak może być. To co się zmieni to godzina publikacji wpisów. Zazwyczaj pisałam w południe i tak około godziny 13,14 na blogu coś nowego na Was czekało. Teraz wpisów możecie spodziewać się raczej około 20-22. Bez wdawania się w szczegóły, mam teraz o wiele więcej pracy przy córci, ale to oczywiście jest priorytetem i na razie wszystko idzie po mojej myśli. Trzymajcie kciuki!

nadchodza-zmiany-edpholiczkaz mojego IG

Blogowe

Chciałabym ożywić trochę blogowe życie. Planuję reaktywować bohatera filmowego w perfumerii, częściej wracać do opisywania zauroczeń, bo trochę ich ostatnio mam. Bardzo marzy mi się kolejny tydzień tematyczny i już mam na to pomysł. W głowie aż roi mi się od pomysłów, jak zaangażować Was w dyskusję, może zachęcić nieaktywnych Czytelników do zabrania głosu. Na razie nic nie powiem więcej, bo muszę to dokładnie przemyśleć.
Spisane mam już kilka pomysłów na „przemyśleniowe” teksty i powolutku będę nad nimi pracować. Wiem, że to właśnie takie wpisy najbardziej Wam się podobają. A jeśli się nie podobają, to przynajmniej najbardziej Was przyciągają i zachęcają do komentowania. 😉

Wymyśliłam sobie też nowy cykl, w którym będę wybierać 3 zapachy z jedną wspólną dominującą nutą zapachową. To mogą być 3 perfumy z różnych kategorii, półek i rodzin. Chodzi o to, że jest jedna nuta zapachowa, która w każdym z tych pachnideł będzie prezentowała się zupełnie inaczej. Coś na zasadzie przypadkowych testów. Ostatnio testuję wiele kwiatowych kompozycji i intensywne romanse z tuberozą dały mi taki pomysł. Wydaje mi się trafiony tym bardziej, że przy okazji jednego wpisu będę mogła opisać 3 zapachy. Wiadomo, że nie będzie to opis tak dokładny jak w przypadku pełnej recenzji, ale postaram się te zapachy naszkicować jak najlepiej, pod kątem tej wybranej nuty zapachowej. Co powiecie na wpisy tego typu?

Angel-thierry-muglerSocial media

Dobrze wiecie, że udzielam się głównie na Instagramie i Facebooku. Jakoś do tej pory nie mogłam przekonać się do Twittera, ale ostatnio myślę, czy się za swoje konto nie wziąć. Kilka osób już pytało mnie o to, czy nie myślę nad nagrywaniem filmów na Youtube. Przyznam, że już o tym myślałam, ale z chęcią poznam Wasze zdanie. Czy znajdą się chętni do oglądania moich filmów? 😉
Wszystko to muszę sobie przemyśleć, ale mogę Was zapewnić, że nie dodawałabym filmów zbyt często, tylko nagrywałabym ewentualnie na tematy o których trudno się pisze, może coś związanego z moją kolekcją perfum. Blog to dla mnie zdecydowanie nr 1. Nie chcę przenosić swojej całej energii z bloga w inne miejsce.

I aż prosi się o jakiś konkurs, tym też się muszę zająć!

Na sam koniec chciałabym Was prosić o jakieś sugestie.

Jakie wpisy lubicie najbardziej?

Tagi: , ,

Podobne wpisy